gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boek twittercop gepresenteerd

Op het politiebureau aan de de Vissersdijk is vrijdagmiddag het boek “Twíttercop in Dordrecht” van hoofdagent Dirk-Jan Grootenboer gepresenteerd, die door de Dordtse schrijfster Caty Groen is geschreven. Het eerste exemplaar werd overhandigd aan de plaatsvervangend korpschef van de politie eenheid Rotterdam.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
Dirk-Jan Grootenboer is Hoofdagent Basisteam Dordrecht. Omdat hij veel van zijn werkzaamheden deelt via de sociale media, kreeg hij al snel de bijnaam “twittercop“


Van zijn belevenissen maakt hij blogs en zijn motto 'durf te delen'zorgde er mede voor dat hij inmiddels duizenden volgers heeft op Twitter, Facebook en Instagram. Auteur Caty Groen volgde de hoofdagent ook, maar dan in het echt. Ze noteerde wat ze meemaakte tijdens de diensten die ze met Dirk-Jan meeliep en interviewde mensen uit zijn directe omgeving. Samen met onder andere interviews, foto's, reacties van volgers en een aantal blogteksten zorgde dit voor het unieke boek “Twíttercop in Dordrecht”.

Lees ook

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?