gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boekenclub voor meertalige kinderen

07153098aa25a9626267b6cd4e02be4f

Dordrecht is vanaf september een bijzondere boekenclub rijker. De club is speciaal voor kinderen die meertalig opgroeien. Ook hun ouders zijn welkom.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Biblioheek AanZet begint samen met Stichting Voorlezen de club Dordrecht leest voor. Leden van de club kunnen met behulp van een app prentenboeken lenen in Bibliotheek Crabbehof. In de gratis app Bksy staat aangegeven welke boeken er beschikbaar zijn voor de boekenclub.

Met de app kunnen niet alleen boeken geleend worden. Deelnemers kunnen ook hun eigen boeken toevoegen. "We hopen dat veel mensen de app gaan gebruiken en niet alleen boeken lenen, maar ook hun eigen prentenboeken in een andere taal zullen delen via de boekenclub", zegt Natascha Salva van Bibliotheek Aan zet. "Want voorgelezen worden is altijd leuk én belangrijk, in welke taal dat ook is.”

De boekenclub begint vanaf 4 september. Als start van de week zal er van 4 tot en met 7 september dagelijks een uur worden voorgelezen in een boek uit een andere taal. De voorleessessie beginnen om 14:30 uur in Bibliotheek Crabbehof.

Lees ook

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.