gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boekenclub voor meertalige kinderen

07153098aa25a9626267b6cd4e02be4f

Dordrecht is vanaf september een bijzondere boekenclub rijker. De club is speciaal voor kinderen die meertalig opgroeien. Ook hun ouders zijn welkom.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Biblioheek AanZet begint samen met Stichting Voorlezen de club Dordrecht leest voor. Leden van de club kunnen met behulp van een app prentenboeken lenen in Bibliotheek Crabbehof. In de gratis app Bksy staat aangegeven welke boeken er beschikbaar zijn voor de boekenclub.

Met de app kunnen niet alleen boeken geleend worden. Deelnemers kunnen ook hun eigen boeken toevoegen. "We hopen dat veel mensen de app gaan gebruiken en niet alleen boeken lenen, maar ook hun eigen prentenboeken in een andere taal zullen delen via de boekenclub", zegt Natascha Salva van Bibliotheek Aan zet. "Want voorgelezen worden is altijd leuk én belangrijk, in welke taal dat ook is.”

De boekenclub begint vanaf 4 september. Als start van de week zal er van 4 tot en met 7 september dagelijks een uur worden voorgelezen in een boek uit een andere taal. De voorleessessie beginnen om 14:30 uur in Bibliotheek Crabbehof.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.