Dordrecht, Netherlands

Boekenmarkt ook volgend jaar onzeker

Deze zomer vinden er geen evenementen plaats door het coronavirus. Maar ook de toekomst van grootschalige bijeenkomsten is onzeker. Zo bleek deze week maar weer toen bekend werd gemaakt dat de Kerstmarkt in december niet door gaat. Maar ook voor evenementen die pas in 2021 gehouden worden, is doorgang onzeker. Organisator Herman Koekoek van de Dordtse Boekenmarkt heeft er een hard hoofd in dat volgend jaar alles weer normaal door kan gaan.
Marjolein Vos | 5 juli 2020 10:10 | Aangepast op 5 juli 2020 10:10
“Hebben we volgend jaar überhaupt nog grote evenementen? Als je kijkt naar de boekenmarkt, het is het grootste eendaagse evenement van Dordrecht. Er lopen meer dan 75.000 man. En allemaal in de hogere leeftijdscategorie. De vraag is of je dat moet willen,” zegt Koekoek. “Dus de vraag is voor mij nog altijd: gaat de boekenmarkt volgend jaar nog wel door. Worden de grote, publiekstrekkende evenementen wel vrijgegeven? Dat weet ik niet.”


Bijzonder jaar

Dit jaar zou de Dordtse Boekenmarkt een jubileum vieren: 25 jaar geleden werd het evenement bedacht vanuit de organisatoren van Het Kunstrondje en een boekwinkel. Alle feestelijkheden zouden naar volgend jaar verplaatst worden, maar Koekoek ziet het somber in. “Op dit moment, als ik kijk naar de ontwikkelingen en ik weet nog niet wat er in de herfst gaat gebeuren, iedereen spreekt van een tweede golf, komt 'ie wel, komt 'ie niet. Ik denk dat we dat eerst gehad moeten hebben, voordat we kunnen zeggen: is het een aanvaardbaar risico? En mijn uitgangspunt is eigenlijk steeds geweest: zolang er geen vaccin is, zullen er geen grote evenementen zijn waar mensen achter elkaar, tegen elkaar, door heen lopen. Ik heb grote twijfels daarover.”


RTV Dordrecht staat deze zomer stil bij de evenementen die normaal gesproken in deze maanden plaatsvinden. In het programma Het Gevoel Van …wordt teruggeblikt op reportages van vorig jaar en gesprekken met organisatoren en betrokkenen. Ook de herinneringen van de Dordtenaren aan de evenementen worden belicht. Zondag 5 juli vanaf 18.00 uur is op TV Dordrecht Het Gevoel Van … de Boekenmarkt te zien, waarin Herman Koekoek vertelt over de geschiedenis en de toekomst van dit evenement.

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Verdediger Fonville na vier duels voor recordbedrag weg bij FC Dordrecht

De voetbal transfermarkt is in Nederland nog één dag open, dus doet ook FC Dordrecht nog snel zaken....

Nachtwinkels mogen er komen, maar welke ondernemer doorstaat de test?

Ondernemende nachtbrakers kunnen zich melden voor het runnen van een nachtwinkel in Dordrecht. Vanaf...

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Illusionist Hans Klok mag zijn circustent opbouwen aan de Laan van Europa in Dordrecht. De rechtbank...

Twee autobranden in één nacht

In de Dordtse wijk Krispijn hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee auto’s in brand gestaan. ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...