gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boekenmarkt ook volgend jaar onzeker

fc8c78835654b4dc09c3aca733d3717b

Deze zomer vinden er geen evenementen plaats door het coronavirus. Maar ook de toekomst van grootschalige bijeenkomsten is onzeker. Zo bleek deze week maar weer toen bekend werd gemaakt dat de Kerstmarkt in december niet door gaat. Maar ook voor evenementen die pas in 2021 gehouden worden, is doorgang onzeker. Organisator Herman Koekoek van de Dordtse Boekenmarkt heeft er een hard hoofd in dat volgend jaar alles weer normaal door kan gaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Hebben we volgend jaar überhaupt nog grote evenementen? Als je kijkt naar de boekenmarkt, het is het grootste eendaagse evenement van Dordrecht. Er lopen meer dan 75.000 man. En allemaal in de hogere leeftijdscategorie. De vraag is of je dat moet willen,” zegt Koekoek. “Dus de vraag is voor mij nog altijd: gaat de boekenmarkt volgend jaar nog wel door. Worden de grote, publiekstrekkende evenementen wel vrijgegeven? Dat weet ik niet.”


Bijzonder jaar

Dit jaar zou de Dordtse Boekenmarkt een jubileum vieren: 25 jaar geleden werd het evenement bedacht vanuit de organisatoren van Het Kunstrondje en een boekwinkel. Alle feestelijkheden zouden naar volgend jaar verplaatst worden, maar Koekoek ziet het somber in. “Op dit moment, als ik kijk naar de ontwikkelingen en ik weet nog niet wat er in de herfst gaat gebeuren, iedereen spreekt van een tweede golf, komt 'ie wel, komt 'ie niet. Ik denk dat we dat eerst gehad moeten hebben, voordat we kunnen zeggen: is het een aanvaardbaar risico? En mijn uitgangspunt is eigenlijk steeds geweest: zolang er geen vaccin is, zullen er geen grote evenementen zijn waar mensen achter elkaar, tegen elkaar, door heen lopen. Ik heb grote twijfels daarover.”


RTV Dordrecht staat deze zomer stil bij de evenementen die normaal gesproken in deze maanden plaatsvinden. In het programma Het Gevoel Van …wordt teruggeblikt op reportages van vorig jaar en gesprekken met organisatoren en betrokkenen. Ook de herinneringen van de Dordtenaren aan de evenementen worden belicht. Zondag 5 juli vanaf 18.00 uur is op TV Dordrecht Het Gevoel Van … de Boekenmarkt te zien, waarin Herman Koekoek vertelt over de geschiedenis en de toekomst van dit evenement.

Lees ook

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.