gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boekenmarkt ook volgend jaar onzeker

fc8c78835654b4dc09c3aca733d3717b

Deze zomer vinden er geen evenementen plaats door het coronavirus. Maar ook de toekomst van grootschalige bijeenkomsten is onzeker. Zo bleek deze week maar weer toen bekend werd gemaakt dat de Kerstmarkt in december niet door gaat. Maar ook voor evenementen die pas in 2021 gehouden worden, is doorgang onzeker. Organisator Herman Koekoek van de Dordtse Boekenmarkt heeft er een hard hoofd in dat volgend jaar alles weer normaal door kan gaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Hebben we volgend jaar überhaupt nog grote evenementen? Als je kijkt naar de boekenmarkt, het is het grootste eendaagse evenement van Dordrecht. Er lopen meer dan 75.000 man. En allemaal in de hogere leeftijdscategorie. De vraag is of je dat moet willen,” zegt Koekoek. “Dus de vraag is voor mij nog altijd: gaat de boekenmarkt volgend jaar nog wel door. Worden de grote, publiekstrekkende evenementen wel vrijgegeven? Dat weet ik niet.”


Bijzonder jaar

Dit jaar zou de Dordtse Boekenmarkt een jubileum vieren: 25 jaar geleden werd het evenement bedacht vanuit de organisatoren van Het Kunstrondje en een boekwinkel. Alle feestelijkheden zouden naar volgend jaar verplaatst worden, maar Koekoek ziet het somber in. “Op dit moment, als ik kijk naar de ontwikkelingen en ik weet nog niet wat er in de herfst gaat gebeuren, iedereen spreekt van een tweede golf, komt 'ie wel, komt 'ie niet. Ik denk dat we dat eerst gehad moeten hebben, voordat we kunnen zeggen: is het een aanvaardbaar risico? En mijn uitgangspunt is eigenlijk steeds geweest: zolang er geen vaccin is, zullen er geen grote evenementen zijn waar mensen achter elkaar, tegen elkaar, door heen lopen. Ik heb grote twijfels daarover.”


RTV Dordrecht staat deze zomer stil bij de evenementen die normaal gesproken in deze maanden plaatsvinden. In het programma Het Gevoel Van …wordt teruggeblikt op reportages van vorig jaar en gesprekken met organisatoren en betrokkenen. Ook de herinneringen van de Dordtenaren aan de evenementen worden belicht. Zondag 5 juli vanaf 18.00 uur is op TV Dordrecht Het Gevoel Van … de Boekenmarkt te zien, waarin Herman Koekoek vertelt over de geschiedenis en de toekomst van dit evenement.

Lees ook

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.