gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boekenmarkt ook volgend jaar onzeker

fc8c78835654b4dc09c3aca733d3717b.jpg

Deze zomer vinden er geen evenementen plaats door het coronavirus. Maar ook de toekomst van grootschalige bijeenkomsten is onzeker. Zo bleek deze week maar weer toen bekend werd gemaakt dat de Kerstmarkt in december niet door gaat. Maar ook voor evenementen die pas in 2021 gehouden worden, is doorgang onzeker. Organisator Herman Koekoek van de Dordtse Boekenmarkt heeft er een hard hoofd in dat volgend jaar alles weer normaal door kan gaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Hebben we volgend jaar überhaupt nog grote evenementen? Als je kijkt naar de boekenmarkt, het is het grootste eendaagse evenement van Dordrecht. Er lopen meer dan 75.000 man. En allemaal in de hogere leeftijdscategorie. De vraag is of je dat moet willen,” zegt Koekoek. “Dus de vraag is voor mij nog altijd: gaat de boekenmarkt volgend jaar nog wel door. Worden de grote, publiekstrekkende evenementen wel vrijgegeven? Dat weet ik niet.”


Bijzonder jaar

Dit jaar zou de Dordtse Boekenmarkt een jubileum vieren: 25 jaar geleden werd het evenement bedacht vanuit de organisatoren van Het Kunstrondje en een boekwinkel. Alle feestelijkheden zouden naar volgend jaar verplaatst worden, maar Koekoek ziet het somber in. “Op dit moment, als ik kijk naar de ontwikkelingen en ik weet nog niet wat er in de herfst gaat gebeuren, iedereen spreekt van een tweede golf, komt 'ie wel, komt 'ie niet. Ik denk dat we dat eerst gehad moeten hebben, voordat we kunnen zeggen: is het een aanvaardbaar risico? En mijn uitgangspunt is eigenlijk steeds geweest: zolang er geen vaccin is, zullen er geen grote evenementen zijn waar mensen achter elkaar, tegen elkaar, door heen lopen. Ik heb grote twijfels daarover.”


RTV Dordrecht staat deze zomer stil bij de evenementen die normaal gesproken in deze maanden plaatsvinden. In het programma Het Gevoel Van …wordt teruggeblikt op reportages van vorig jaar en gesprekken met organisatoren en betrokkenen. Ook de herinneringen van de Dordtenaren aan de evenementen worden belicht. Zondag 5 juli vanaf 18.00 uur is op TV Dordrecht Het Gevoel Van … de Boekenmarkt te zien, waarin Herman Koekoek vertelt over de geschiedenis en de toekomst van dit evenement.

Lees ook

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.