gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boekenmarkt ook volgend jaar onzeker

fc8c78835654b4dc09c3aca733d3717b.jpg

Deze zomer vinden er geen evenementen plaats door het coronavirus. Maar ook de toekomst van grootschalige bijeenkomsten is onzeker. Zo bleek deze week maar weer toen bekend werd gemaakt dat de Kerstmarkt in december niet door gaat. Maar ook voor evenementen die pas in 2021 gehouden worden, is doorgang onzeker. Organisator Herman Koekoek van de Dordtse Boekenmarkt heeft er een hard hoofd in dat volgend jaar alles weer normaal door kan gaan.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Hebben we volgend jaar überhaupt nog grote evenementen? Als je kijkt naar de boekenmarkt, het is het grootste eendaagse evenement van Dordrecht. Er lopen meer dan 75.000 man. En allemaal in de hogere leeftijdscategorie. De vraag is of je dat moet willen,” zegt Koekoek. “Dus de vraag is voor mij nog altijd: gaat de boekenmarkt volgend jaar nog wel door. Worden de grote, publiekstrekkende evenementen wel vrijgegeven? Dat weet ik niet.”


Bijzonder jaar

Dit jaar zou de Dordtse Boekenmarkt een jubileum vieren: 25 jaar geleden werd het evenement bedacht vanuit de organisatoren van Het Kunstrondje en een boekwinkel. Alle feestelijkheden zouden naar volgend jaar verplaatst worden, maar Koekoek ziet het somber in. “Op dit moment, als ik kijk naar de ontwikkelingen en ik weet nog niet wat er in de herfst gaat gebeuren, iedereen spreekt van een tweede golf, komt 'ie wel, komt 'ie niet. Ik denk dat we dat eerst gehad moeten hebben, voordat we kunnen zeggen: is het een aanvaardbaar risico? En mijn uitgangspunt is eigenlijk steeds geweest: zolang er geen vaccin is, zullen er geen grote evenementen zijn waar mensen achter elkaar, tegen elkaar, door heen lopen. Ik heb grote twijfels daarover.”


RTV Dordrecht staat deze zomer stil bij de evenementen die normaal gesproken in deze maanden plaatsvinden. In het programma Het Gevoel Van …wordt teruggeblikt op reportages van vorig jaar en gesprekken met organisatoren en betrokkenen. Ook de herinneringen van de Dordtenaren aan de evenementen worden belicht. Zondag 5 juli vanaf 18.00 uur is op TV Dordrecht Het Gevoel Van … de Boekenmarkt te zien, waarin Herman Koekoek vertelt over de geschiedenis en de toekomst van dit evenement.

Lees ook

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.