gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boerderij Merwezicht mogelijk landgoed

De boerderij naast de Dubbeldamse watertoren zou wel eens landgoed kunnen worden. Daar zijn de gemeente en de familie Dekker van Hoeve Merwezicht over in gesprek.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
¨We zijn al jaren bezig met de gemeente om de boerderij tot landgoed om te vormen. Dit geeft mogelijkheden om er te wonen en te garanderen dat het voor altijd natuur en groen blijft. Dat is ook in het belang van de gemeente¨, zegt Matijs Dekker van Hoeve Merwezicht.

Boerderij

Voordat de familie Dekker zijn intrek nam in boerderij Merwezicht, is er heel wat gebeurd. In 1990 brandde de boerderij zelfs helemaal af. ¨De bewoners destijds zijn gered door een taxi, die toevallig voorbij reed¨.

Mocht Merwezicht inderdaad een landgoed worden, dan zijn er wel verplichtingen waar de bewoners zich aan moeten houden. ¨De gemeente wil dat het hier groen blijft en niet verder bewoond gaat worden. Dan zijn er duidelijke afspraken over de inrichting en indeling van het terrein. Het natuurlijke karakter van het landschap en zicht op een open omgeving moet in ieder geval behouden blijven¨, zo stelt Dekker.

Dat de natuur op het terrein behouden blijft, is volgens Dekker ook in het voordeel van de bezoekers¨Mensen kunnen door de natuur lopen en ook voor koeien en schapen blijft er plaats. In de toekomst zal het er hier nóg groener en natuurlijker uitzien met de plannen zoals ze er nu voor liggen.¨

Gemeente

De gemeente laat weten bereid te zijn mee te werken aan de totstandkoming van het landgoed. Het ontwerp van het bestemmingsplan voor de boerderij is sinds vorige week inzichtelijk voor bewoners.

Lees ook

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.