gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boerderij Merwezicht mogelijk landgoed

De boerderij naast de Dubbeldamse watertoren zou wel eens landgoed kunnen worden. Daar zijn de gemeente en de familie Dekker van Hoeve Merwezicht over in gesprek.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
¨We zijn al jaren bezig met de gemeente om de boerderij tot landgoed om te vormen. Dit geeft mogelijkheden om er te wonen en te garanderen dat het voor altijd natuur en groen blijft. Dat is ook in het belang van de gemeente¨, zegt Matijs Dekker van Hoeve Merwezicht.

Boerderij

Voordat de familie Dekker zijn intrek nam in boerderij Merwezicht, is er heel wat gebeurd. In 1990 brandde de boerderij zelfs helemaal af. ¨De bewoners destijds zijn gered door een taxi, die toevallig voorbij reed¨.

Mocht Merwezicht inderdaad een landgoed worden, dan zijn er wel verplichtingen waar de bewoners zich aan moeten houden. ¨De gemeente wil dat het hier groen blijft en niet verder bewoond gaat worden. Dan zijn er duidelijke afspraken over de inrichting en indeling van het terrein. Het natuurlijke karakter van het landschap en zicht op een open omgeving moet in ieder geval behouden blijven¨, zo stelt Dekker.

Dat de natuur op het terrein behouden blijft, is volgens Dekker ook in het voordeel van de bezoekers¨Mensen kunnen door de natuur lopen en ook voor koeien en schapen blijft er plaats. In de toekomst zal het er hier nóg groener en natuurlijker uitzien met de plannen zoals ze er nu voor liggen.¨

Gemeente

De gemeente laat weten bereid te zijn mee te werken aan de totstandkoming van het landgoed. Het ontwerp van het bestemmingsplan voor de boerderij is sinds vorige week inzichtelijk voor bewoners.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.