gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boerderij Merwezicht mogelijk landgoed

De boerderij naast de Dubbeldamse watertoren zou wel eens landgoed kunnen worden. Daar zijn de gemeente en de familie Dekker van Hoeve Merwezicht over in gesprek.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
¨We zijn al jaren bezig met de gemeente om de boerderij tot landgoed om te vormen. Dit geeft mogelijkheden om er te wonen en te garanderen dat het voor altijd natuur en groen blijft. Dat is ook in het belang van de gemeente¨, zegt Matijs Dekker van Hoeve Merwezicht.

Boerderij

Voordat de familie Dekker zijn intrek nam in boerderij Merwezicht, is er heel wat gebeurd. In 1990 brandde de boerderij zelfs helemaal af. ¨De bewoners destijds zijn gered door een taxi, die toevallig voorbij reed¨.

Mocht Merwezicht inderdaad een landgoed worden, dan zijn er wel verplichtingen waar de bewoners zich aan moeten houden. ¨De gemeente wil dat het hier groen blijft en niet verder bewoond gaat worden. Dan zijn er duidelijke afspraken over de inrichting en indeling van het terrein. Het natuurlijke karakter van het landschap en zicht op een open omgeving moet in ieder geval behouden blijven¨, zo stelt Dekker.

Dat de natuur op het terrein behouden blijft, is volgens Dekker ook in het voordeel van de bezoekers¨Mensen kunnen door de natuur lopen en ook voor koeien en schapen blijft er plaats. In de toekomst zal het er hier nóg groener en natuurlijker uitzien met de plannen zoals ze er nu voor liggen.¨

Gemeente

De gemeente laat weten bereid te zijn mee te werken aan de totstandkoming van het landgoed. Het ontwerp van het bestemmingsplan voor de boerderij is sinds vorige week inzichtelijk voor bewoners.

Lees ook

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.