gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boerderij Merwezicht mogelijk landgoed

De boerderij naast de Dubbeldamse watertoren zou wel eens landgoed kunnen worden. Daar zijn de gemeente en de familie Dekker van Hoeve Merwezicht over in gesprek.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
¨We zijn al jaren bezig met de gemeente om de boerderij tot landgoed om te vormen. Dit geeft mogelijkheden om er te wonen en te garanderen dat het voor altijd natuur en groen blijft. Dat is ook in het belang van de gemeente¨, zegt Matijs Dekker van Hoeve Merwezicht.

Boerderij

Voordat de familie Dekker zijn intrek nam in boerderij Merwezicht, is er heel wat gebeurd. In 1990 brandde de boerderij zelfs helemaal af. ¨De bewoners destijds zijn gered door een taxi, die toevallig voorbij reed¨.

Mocht Merwezicht inderdaad een landgoed worden, dan zijn er wel verplichtingen waar de bewoners zich aan moeten houden. ¨De gemeente wil dat het hier groen blijft en niet verder bewoond gaat worden. Dan zijn er duidelijke afspraken over de inrichting en indeling van het terrein. Het natuurlijke karakter van het landschap en zicht op een open omgeving moet in ieder geval behouden blijven¨, zo stelt Dekker.

Dat de natuur op het terrein behouden blijft, is volgens Dekker ook in het voordeel van de bezoekers¨Mensen kunnen door de natuur lopen en ook voor koeien en schapen blijft er plaats. In de toekomst zal het er hier nóg groener en natuurlijker uitzien met de plannen zoals ze er nu voor liggen.¨

Gemeente

De gemeente laat weten bereid te zijn mee te werken aan de totstandkoming van het landgoed. Het ontwerp van het bestemmingsplan voor de boerderij is sinds vorige week inzichtelijk voor bewoners.

Lees ook

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”