gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boerderij Merwezicht mogelijk landgoed

De boerderij naast de Dubbeldamse watertoren zou wel eens landgoed kunnen worden. Daar zijn de gemeente en de familie Dekker van Hoeve Merwezicht over in gesprek.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
¨We zijn al jaren bezig met de gemeente om de boerderij tot landgoed om te vormen. Dit geeft mogelijkheden om er te wonen en te garanderen dat het voor altijd natuur en groen blijft. Dat is ook in het belang van de gemeente¨, zegt Matijs Dekker van Hoeve Merwezicht.

Boerderij

Voordat de familie Dekker zijn intrek nam in boerderij Merwezicht, is er heel wat gebeurd. In 1990 brandde de boerderij zelfs helemaal af. ¨De bewoners destijds zijn gered door een taxi, die toevallig voorbij reed¨.

Mocht Merwezicht inderdaad een landgoed worden, dan zijn er wel verplichtingen waar de bewoners zich aan moeten houden. ¨De gemeente wil dat het hier groen blijft en niet verder bewoond gaat worden. Dan zijn er duidelijke afspraken over de inrichting en indeling van het terrein. Het natuurlijke karakter van het landschap en zicht op een open omgeving moet in ieder geval behouden blijven¨, zo stelt Dekker.

Dat de natuur op het terrein behouden blijft, is volgens Dekker ook in het voordeel van de bezoekers¨Mensen kunnen door de natuur lopen en ook voor koeien en schapen blijft er plaats. In de toekomst zal het er hier nóg groener en natuurlijker uitzien met de plannen zoals ze er nu voor liggen.¨

Gemeente

De gemeente laat weten bereid te zijn mee te werken aan de totstandkoming van het landgoed. Het ontwerp van het bestemmingsplan voor de boerderij is sinds vorige week inzichtelijk voor bewoners.

Lees ook

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?