Dordrecht, Netherlands

Boetes voor rijden door groen licht op Laan der Verenigde Naties

"Belachelijk", zo kwalificeert Dordtenaar Jaap Grootendorst twee bekeuringen, die hij kreeg voor rijden door groen licht. Het overkwam hem op de Laan der Verenigde Naties in Dordrecht.
Petra Scheurwater | 11 juni 2019 10:20 | Aangepast op 11 juni 2019 10:20
Op weg naar huis werd hij begin mei ter hoogte van de oprit naar de A16 geflitst. Een week later gebeurde dat opnieuw. Dat ontdekte Grootendorst toen de boetes in de brievenbus vielen.


"Beide keren reed ik door groen licht rechtdoor en ben ik na de verkeerslichten een baan naar links geschoven. Dat mag ook gewoon. Ik betaal geen boetes voor iets wat ik niet gedaan heb."


Hij belde met het Centraal Justitieel Incasso Bureau en kreeg te horen, dat hij er van verdacht werd twéé rijstroken op te schuiven en zo een rood licht voor linksaf te omzeilen.


"Onzin", zegt hij; "want ik ging de rijksweg niet op, maar reed gewoon rechtdoor naar huis." Op de door hem opgevraagde foto's van de vermeende overtredingen wordt veel duidelijk.


Te zien is in beide gevallen, dat hij op de eerste foto groen licht passeert en op de tweede - die tientallen meters verderop genomen wordt - rijdt op de baan waar het licht op rood staat.


Ondanks dat bewijs zijn de boetes (nog) niet geseponeerd. "Ik moet zelf bezwaar maken. Wie daar geflitst wordt moet echt de foto's opvragen, want ik ben vast niet de enige..."


De flitspalen vallen onder verantwoordelijkheid van het CVOM, de verkeersafdeling van het Openbaar Ministerie. Een woordvoerder zegt het probleem niet te kennen, maar deze zaak uit te zoeken.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...