Dordrecht, Netherlands

Bolderbraderie op de Merwebolder ondanks hitte groot succes

Op het terrein van de Merwebolder aan de Touwbaan in Sliedrecht vond weer de jaarlijkse Bolder Braderie plaats. Bewoners, bezoekers en artiesten zorgden voor een feestelijke sfeer op het terrein van ASVZ, dat werd omgetoverd tot een bruisende markt met kraampjes, muziek, eten, drinken en workshops.
Redactie Streek 56 | Tristan Kans | 22 juni 2025 16:00 | Aangepast op 22 juni 2025 15:33
Bewoners van ASVZ stonden zelf ook volop in de organisatie. “Wij hebben er geen last van. Wij doen een petje op en je hebt het weer lekker koel,” zei een bewoner opgewekt. Een ander voegde eraan toe: “Blijven lachen hoor!”

Een dag waar bewoners naar uitkijken
Ondanks de tropische temperaturen was er geen sprake van afgelasting. “Natuurlijk is er heel even nagedacht: wordt het niet te warm, moet je dan niet nadenken over uitstellen?” vertelt Jaap de Gruijter, voorzitter van ASVZ. “Maar dat is voor onze bewoners eigenlijk niet te doen. Ze richten zich het hele jaar op deze datum in juni. Dan moet je het ook organiseren, mits het verantwoord blijft. En het was verantwoord.”

Volgens De Gruijter is de braderie al een lange traditie. “We zitten tegen de dertigste versie aan. Eén keer per jaar rond de zomer zetten we ons terrein open, verkopen we onze eigen producten en laten we zien wie we zijn. Veel mensen uit Sliedrecht en omgeving komen dan naar ons toe.”

De producten worden gemaakt tijdens de dagbesteding, die voor de bewoners voelt als echt werk. “Zoals jij en ik naar het werk gaan, gaan onze bewoners dat ook,” aldus De Gruijter. “Ze maken mooie producten of leveren diensten zoals glazenwassen, schoonmaken of gras maaien.”

‘Als iedereen tevreden is, ben ik dat ook’
Voor veel bewoners is de braderie een belangrijk moment. Melvin van Oers was de hele dag in de weer: “Ik doe vandaag van alles. Vuilnisbakken legen, de teamleider helpen, een beetje rondlopen.” Hij spreekt vol trots over de inzet van zijn medebewoners: “Volgens mij gaan ze morgen alweer aan de nieuwe opslag beginnen. Er wordt maandenlang naartoe gewerkt.”

Melvin vindt de dag geslaagd als iedereen het goed vond is: “Als alle mensen, het hele team waar we mee werken, tevreden is, dan ben ik ook tevreden.” Bezoekers konden naast de kraampjes en activiteiten ook genieten van optredens van onder anderen Monique Smit, Jan van Est en Justen de Wildt. De toegang tot het evenement was gratis.

Bekijk hier de sfeerreportage bij de Bolderbraderie:

Meest gelezen

Gaslekken bij Chemours, brandweer rukt twee keer uit

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 20 jun 2025 17:22

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Is koelen Zwijndrechtse brug straks verleden tijd? Brugklep wordt ingekort

De Zwijndrechtse brug is deze en volgende week enkele nachten dicht voor onderhoud. Verschillende we...

Zwembaden dicht, dus zoeken Dordtenaren verkoeling elders

Het was ook woensdag weer een warme dag in Dordrecht. Veel Dordtenaren deden dan ook een poging om d...

Cliënten van ASVZ deden mee aan de Buddyrun

Een obstacle run speciaal voor cliënten van ASVZ. Zaterdag konden zij klimmen en klauteren, maar voo...

Hulp aan ouderen die door leeftijd gevaarlijke hitte niet voelen

De Dordtse straten zijn door de hitte uitgestorven, maar toch zitten er ouderen in het park in Sterr...

Hittegolf drijft Dordtenaren tot wateractiviteiten: “Ik moet op een dag veel mensen weigeren”

Niet alleen zwembaden hebben het maar druk met die hitte, ook bij het Bieschboscentrum is het volle ...

Bruggen gekoeld vanwege de hitte

Geen brand dinsdagmiddag- en avond, maar toch werd de blusboot van de brandweer ingezet. Vanwege het...