gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bombardement Moerdijkbrug herdacht: 'Nu misschien nog wel belangrijker dan ooit'

a388a2b30e7d9814f2344c1094119007

Het bombardement op de Moerdijkbrug is vrijdag 13 mei herdacht bij het monument aan de Rijksstraatweg. De jaarlijkse herdenking werd georganiseerd door Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940.

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Tijdens de herdenking werden er kransen gelegd. Ook werd er een minuut stilte gehouden en werd het Wilhelmus gezongen. De Koninklijke Luchtmacht had ook een speciale flyby georganiseerd; tijdens de herdenking kwam er een historische bommenwerper overgevlogen.

Bij de herdenking was ook Burgemeester Kolff aanwezig. Namens de luchtmacht bezochten Majoor Roël Boezen en Kolonel Franka Teunissen het monument. Ook leerlingen van groep 8 van de Julianaschool uit Dubbeldam bezochten de herdenking. Twee leerlingen lazen een gedicht voor.

Tijdens de speeches werd er ook veel over de oorlog in Oekraïne gesproken. Ook burgemeester Kolff sprak over het actuele onderwerp. "De oorlog in Oekraïne laat zien dat deze herdenking nu misschien nog wel belangrijker is dan ooit."

Bekijk de video hieronder voor een overzicht van de herdenking:
6b7807d798baf90689feb5699209ac25

Lees ook

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.