gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bombardement Moerdijkbrug herdacht: 'Nu misschien nog wel belangrijker dan ooit'

a388a2b30e7d9814f2344c1094119007

Het bombardement op de Moerdijkbrug is vrijdag 13 mei herdacht bij het monument aan de Rijksstraatweg. De jaarlijkse herdenking werd georganiseerd door Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940.

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Tijdens de herdenking werden er kransen gelegd. Ook werd er een minuut stilte gehouden en werd het Wilhelmus gezongen. De Koninklijke Luchtmacht had ook een speciale flyby georganiseerd; tijdens de herdenking kwam er een historische bommenwerper overgevlogen.

Bij de herdenking was ook Burgemeester Kolff aanwezig. Namens de luchtmacht bezochten Majoor Roël Boezen en Kolonel Franka Teunissen het monument. Ook leerlingen van groep 8 van de Julianaschool uit Dubbeldam bezochten de herdenking. Twee leerlingen lazen een gedicht voor.

Tijdens de speeches werd er ook veel over de oorlog in Oekraïne gesproken. Ook burgemeester Kolff sprak over het actuele onderwerp. "De oorlog in Oekraïne laat zien dat deze herdenking nu misschien nog wel belangrijker is dan ooit."

Bekijk de video hieronder voor een overzicht van de herdenking:
6b7807d798baf90689feb5699209ac25

Lees ook

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."