gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bombardement Moerdijkbrug herdacht: 'Nu misschien nog wel belangrijker dan ooit'

a388a2b30e7d9814f2344c1094119007

Het bombardement op de Moerdijkbrug is vrijdag 13 mei herdacht bij het monument aan de Rijksstraatweg. De jaarlijkse herdenking werd georganiseerd door Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940.

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Tijdens de herdenking werden er kransen gelegd. Ook werd er een minuut stilte gehouden en werd het Wilhelmus gezongen. De Koninklijke Luchtmacht had ook een speciale flyby georganiseerd; tijdens de herdenking kwam er een historische bommenwerper overgevlogen.

Bij de herdenking was ook Burgemeester Kolff aanwezig. Namens de luchtmacht bezochten Majoor Roël Boezen en Kolonel Franka Teunissen het monument. Ook leerlingen van groep 8 van de Julianaschool uit Dubbeldam bezochten de herdenking. Twee leerlingen lazen een gedicht voor.

Tijdens de speeches werd er ook veel over de oorlog in Oekraïne gesproken. Ook burgemeester Kolff sprak over het actuele onderwerp. "De oorlog in Oekraïne laat zien dat deze herdenking nu misschien nog wel belangrijker is dan ooit."

Bekijk de video hieronder voor een overzicht van de herdenking:
6b7807d798baf90689feb5699209ac25

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.