gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bombardement Moerdijkbrug herdacht: 'Nu misschien nog wel belangrijker dan ooit'

a388a2b30e7d9814f2344c1094119007

Het bombardement op de Moerdijkbrug is vrijdag 13 mei herdacht bij het monument aan de Rijksstraatweg. De jaarlijkse herdenking werd georganiseerd door Stichting Herdenking Bombardement Moerdijkbrug 1940.

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
Tijdens de herdenking werden er kransen gelegd. Ook werd er een minuut stilte gehouden en werd het Wilhelmus gezongen. De Koninklijke Luchtmacht had ook een speciale flyby georganiseerd; tijdens de herdenking kwam er een historische bommenwerper overgevlogen.

Bij de herdenking was ook Burgemeester Kolff aanwezig. Namens de luchtmacht bezochten Majoor Roël Boezen en Kolonel Franka Teunissen het monument. Ook leerlingen van groep 8 van de Julianaschool uit Dubbeldam bezochten de herdenking. Twee leerlingen lazen een gedicht voor.

Tijdens de speeches werd er ook veel over de oorlog in Oekraïne gesproken. Ook burgemeester Kolff sprak over het actuele onderwerp. "De oorlog in Oekraïne laat zien dat deze herdenking nu misschien nog wel belangrijker is dan ooit."

Bekijk de video hieronder voor een overzicht van de herdenking:
6b7807d798baf90689feb5699209ac25

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.