Dordrecht, Netherlands

Bomen Lange Geldersekade met spoed verplant

De 11 bomen die nu nog langs de Lange Geldersekade staan, moet snel een andere plek krijgen. Ze dreigen weg te rotten. Dat liet wethouder Marco Stam dinsdagavond aan de gemeenteraad weten.
Dennis Koorevaar | 31 maart 2021 15:30 | Aangepast op 31 maart 2021 15:30
“De bomen zelf staan op zich goed, maar de bomengrond reikt tot in het grondwater. Daardoor kan deze grond gaan rotten en daarbij komt methaangas vrij. De bomen kunnen dan stikken,” legt de wethouder uit.

Om de bomen te redden, moeten ze zo snel mogelijk elders worden geplant. Dat gebeurt in de avond en nacht van 7 op 8 april. De problemen met de bomen kwamen onverwachts aan het licht, tijdens een onderzoek naar de verzakkingen van de kade. Nadat de bestrating op 2019 opnieuw was aangebracht, ontstonden er al snel kuilen in het wegdek.

Eerder vertelde wethouder Stam aan RTV Dordrecht dat de boomgaten niet goed waren aangelegd, waardoor paaltjes niet zijn geplaatst en het verkeer over de zachte randen is gaan rijden. Hierdoor zouden de verzakkingen zijn ontstaan.

Of het rotten van de grond ook de oorzaak is van verzakkingen moet later blijken. Later dit jaar wordt de uitslag van het onderzoek verwacht. In het najaar worden in ieder geval gelijkwaardige bomen van dezelfde soort terug geplant langs de kade, beloofde de wethouder.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...