Dordrecht, Netherlands

Bomen Lange Geldersekade met spoed verplant

De 11 bomen die nu nog langs de Lange Geldersekade staan, moet snel een andere plek krijgen. Ze dreigen weg te rotten. Dat liet wethouder Marco Stam dinsdagavond aan de gemeenteraad weten.
Dennis Koorevaar | 31 maart 2021 15:30 | Aangepast op 31 maart 2021 15:30
“De bomen zelf staan op zich goed, maar de bomengrond reikt tot in het grondwater. Daardoor kan deze grond gaan rotten en daarbij komt methaangas vrij. De bomen kunnen dan stikken,” legt de wethouder uit.

Om de bomen te redden, moeten ze zo snel mogelijk elders worden geplant. Dat gebeurt in de avond en nacht van 7 op 8 april. De problemen met de bomen kwamen onverwachts aan het licht, tijdens een onderzoek naar de verzakkingen van de kade. Nadat de bestrating op 2019 opnieuw was aangebracht, ontstonden er al snel kuilen in het wegdek.

Eerder vertelde wethouder Stam aan RTV Dordrecht dat de boomgaten niet goed waren aangelegd, waardoor paaltjes niet zijn geplaatst en het verkeer over de zachte randen is gaan rijden. Hierdoor zouden de verzakkingen zijn ontstaan.

Of het rotten van de grond ook de oorzaak is van verzakkingen moet later blijken. Later dit jaar wordt de uitslag van het onderzoek verwacht. In het najaar worden in ieder geval gelijkwaardige bomen van dezelfde soort terug geplant langs de kade, beloofde de wethouder.

Lees ook

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...