Dordrecht, Netherlands

Bomen Lange Geldersekade met spoed verplant

De 11 bomen die nu nog langs de Lange Geldersekade staan, moet snel een andere plek krijgen. Ze dreigen weg te rotten. Dat liet wethouder Marco Stam dinsdagavond aan de gemeenteraad weten.
Dennis Koorevaar | 31 maart 2021 15:30 | Aangepast op 31 maart 2021 15:30
“De bomen zelf staan op zich goed, maar de bomengrond reikt tot in het grondwater. Daardoor kan deze grond gaan rotten en daarbij komt methaangas vrij. De bomen kunnen dan stikken,” legt de wethouder uit.

Om de bomen te redden, moeten ze zo snel mogelijk elders worden geplant. Dat gebeurt in de avond en nacht van 7 op 8 april. De problemen met de bomen kwamen onverwachts aan het licht, tijdens een onderzoek naar de verzakkingen van de kade. Nadat de bestrating op 2019 opnieuw was aangebracht, ontstonden er al snel kuilen in het wegdek.

Eerder vertelde wethouder Stam aan RTV Dordrecht dat de boomgaten niet goed waren aangelegd, waardoor paaltjes niet zijn geplaatst en het verkeer over de zachte randen is gaan rijden. Hierdoor zouden de verzakkingen zijn ontstaan.

Of het rotten van de grond ook de oorzaak is van verzakkingen moet later blijken. Later dit jaar wordt de uitslag van het onderzoek verwacht. In het najaar worden in ieder geval gelijkwaardige bomen van dezelfde soort terug geplant langs de kade, beloofde de wethouder.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...