Dordrecht, Netherlands

Bomen Lange Geldersekade met spoed verplant

De 11 bomen die nu nog langs de Lange Geldersekade staan, moet snel een andere plek krijgen. Ze dreigen weg te rotten. Dat liet wethouder Marco Stam dinsdagavond aan de gemeenteraad weten.
Dennis Koorevaar | 31 maart 2021 15:30 | Aangepast op 31 maart 2021 15:30
“De bomen zelf staan op zich goed, maar de bomengrond reikt tot in het grondwater. Daardoor kan deze grond gaan rotten en daarbij komt methaangas vrij. De bomen kunnen dan stikken,” legt de wethouder uit.

Om de bomen te redden, moeten ze zo snel mogelijk elders worden geplant. Dat gebeurt in de avond en nacht van 7 op 8 april. De problemen met de bomen kwamen onverwachts aan het licht, tijdens een onderzoek naar de verzakkingen van de kade. Nadat de bestrating op 2019 opnieuw was aangebracht, ontstonden er al snel kuilen in het wegdek.

Eerder vertelde wethouder Stam aan RTV Dordrecht dat de boomgaten niet goed waren aangelegd, waardoor paaltjes niet zijn geplaatst en het verkeer over de zachte randen is gaan rijden. Hierdoor zouden de verzakkingen zijn ontstaan.

Of het rotten van de grond ook de oorzaak is van verzakkingen moet later blijken. Later dit jaar wordt de uitslag van het onderzoek verwacht. In het najaar worden in ieder geval gelijkwaardige bomen van dezelfde soort terug geplant langs de kade, beloofde de wethouder.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...