gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bomen weg voor tankstation

De gemeente start woensdag met het kappen van bomen op de hoek van de Mijlweg en Laan der Verenigde Naties. Op deze plek komt het nieuwe tankstation van BP. Het huidige bij de Zwijndrechtse brug gaat weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bomen worden nu gekapt, zodat gestart kan worden met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het tankstation. De grond moet worden opgehoogd, het riool wordt vervangen en kabels en leidingen worden verlegd.

Het nieuwe tankstation wordt groter dan het huidige. er komen meer pompen en een grotere winkel. Ook krijgt het station een wasstraat. Het tankstation moet verhuizen, omdat er LPG wordt opgeslagen. Daardoor kan in de huidige situatie het gebied niet verder worden ontwikkeld. Het nieuwe tankstation is in 2020 klaar.

De gemeente wil de Mijlweg aantrekkelijker maken als toegangsweg naar de binnenstad. De rivier moet beter zichtbaar worden en er komt meer groen.

De bomen die vanaf woensdag worden gekapt, worden de komende jaren in de omgeving gecompenseerd.

Lees ook

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.