Dordrecht, Netherlands

Bomen weg voor tankstation

De gemeente start woensdag met het kappen van bomen op de hoek van de Mijlweg en Laan der Verenigde Naties. Op deze plek komt het nieuwe tankstation van BP. Het huidige bij de Zwijndrechtse brug gaat weg.
Peter Tromp | 30 maart 2018 09:54 | Aangepast op 30 maart 2018 09:54
De bomen worden nu gekapt, zodat gestart kan worden met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het tankstation. De grond moet worden opgehoogd, het riool wordt vervangen en kabels en leidingen worden verlegd.

Het nieuwe tankstation wordt groter dan het huidige. er komen meer pompen en een grotere winkel. Ook krijgt het station een wasstraat. Het tankstation moet verhuizen, omdat er LPG wordt opgeslagen. Daardoor kan in de huidige situatie het gebied niet verder worden ontwikkeld. Het nieuwe tankstation is in 2020 klaar.

De gemeente wil de Mijlweg aantrekkelijker maken als toegangsweg naar de binnenstad. De rivier moet beter zichtbaar worden en er komt meer groen.

De bomen die vanaf woensdag worden gekapt, worden de komende jaren in de omgeving gecompenseerd.

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Woning verwoest na brand en explosie: drie woningen onbewoonbaar

Aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht is een woning afgelopen nacht volledig verwoest na een br...

Taai ASWH begint uitstekend aan oefenreeks: ‘Ik ben meer dan tevreden’

ASWH verraste zaterdag door FC Dordrecht in een oefenduel op een 1-1 deling te houden. Dat doet deug...

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...