gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bomen weg voor tankstation

De gemeente start woensdag met het kappen van bomen op de hoek van de Mijlweg en Laan der Verenigde Naties. Op deze plek komt het nieuwe tankstation van BP. Het huidige bij de Zwijndrechtse brug gaat weg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bomen worden nu gekapt, zodat gestart kan worden met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het tankstation. De grond moet worden opgehoogd, het riool wordt vervangen en kabels en leidingen worden verlegd.

Het nieuwe tankstation wordt groter dan het huidige. er komen meer pompen en een grotere winkel. Ook krijgt het station een wasstraat. Het tankstation moet verhuizen, omdat er LPG wordt opgeslagen. Daardoor kan in de huidige situatie het gebied niet verder worden ontwikkeld. Het nieuwe tankstation is in 2020 klaar.

De gemeente wil de Mijlweg aantrekkelijker maken als toegangsweg naar de binnenstad. De rivier moet beter zichtbaar worden en er komt meer groen.

De bomen die vanaf woensdag worden gekapt, worden de komende jaren in de omgeving gecompenseerd.

Lees ook

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.