gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bomenkap op Baanhoekweg

Op de Baanhoekweg worden vanaf morgen 48 bomen gekapt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat gebeurt op verzoek van Stedin, want de wortels van de bomen beschadigen stroomkabels. Dat kan gevaar opleveren voor de stroomvoorziening in Dordrecht en omstreken.

Het gaat om populieren (36 Italiaanse en 9 Canadese) en 3 beuken. De kap gaat waarschijnlijk duren tot en met vrijdag 10 februari, waarbij wel wat verkeershinder te verwachten is. Daarom worden verkeersregelaars ingezet.

Er is ook al een plan voor herbeplanting (zie foto). De rood aangegeven bomen worden gekapt en bij de groene markering is nieuwe beplanting voorzien. De aannemer verwijdert zo veel mogelijk van de oude wortels en in maart/april worden er nieuwe bomen en struiken geplant.

Lees ook

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.