Dordrecht, Netherlands

Bommen op Dordtse Kil 3 tot ontploffing gebracht

In het gebied tussen de Oude Beerpoldersekade en de Rijksstraatweg op Dordtse Kil 3 zijn donderdagmiddag twee Amerikaanse vliegtuigbommen tot ontploffing gebracht. De bommen waren daar niet ver vandaan gevonden.
Leo Roubos | 17 mei 2019 16:46 | Aangepast op 17 mei 2019 16:46
Momenteel wordt er gewerkt aan de nieuwe afrit van de A16 naar de N3. Bij een speciaal onderzoek zijn de bommen gevonden.

Bij alletwee de bommen zat de ontsteker er nog aan, daarom zijn die eerst door het Explosieven

Opruimingscommando gefixeerd. Zo konden ze veilig worden vervoerd.

In totaal zat er nog 16 kilo springstof in de bommen. Het zou gaan om fragmentatiebommen. Ze zijn in een kuil gelegd, waarover vervolgens een laag zand is gelegd. Daarna zijn ze tot ontploffing gebracht.

Lees ook

Gaat dit beeldmerk Dordrecht écht op de kaart zetten? 'Het lijkt op Google'

Dordrecht heeft een nieuw beeldmerk én een nieuwe slogan. De leus 'Het begint in Dordrecht’ moet de ...

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...