gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bomvol Wantijpop beleeft grootste editie ooit in 30-jarige geschiedenis

df435616ba1ca9188e000d1c07c731e7

Is Wantijpop nu dan echt uit zijn voegen gebarsten? Het gratis festival vierde dit jaar zijn dertigste jubileum en dat werd ongelooflijk druk bezocht: maar liefst 30.000 mensen wisten het Wantijpark dit weekend te vinden.

Redactie Streekomroep | Stijn van der Poel | Joram Niese |  | Aangepast op
De grootste publiekstrekker bleek popmuzikant Roxy Dekker. De 20-jarige Amsterdamse singer-songwriter maakt de afgelopen jaren furore met hedendaagse hits als Sugardaddy en Anne-Fleur Vakantie. Verder waren er nog krachtige optredens van onder meer Typhoon, Dotan en Nielson.

De organisatie van het festival laat weten 'op megadrukte gerekend te hebben' door de aanwezigheid van Dekker. De popster was van 18.00 uur tot 18.30 ingepland, volgens de organisatie werd het na haar optreden wel iets rustiger. "Waarschijnlijk zijn toen heel veel ouders met kleinere kinderen vertrokken", aldus Maghiel Koekkoek van Stichting Wantijpop.

Bottleneck
Een andere grote factor voor de drukte was het warme weer. Het festival werd op een gegeven moment zó goed bezocht, dat de organisatie besloot om de toegangspoorten te sluiten. Bij iedere honderd mensen die het festivalterrein verlieten, konden er weer honderd mensen in.

Een verslaggever ter plaatse merkte op dat het grootste deel van de etenskraampjes vlak bij de ingang zaten, op het eerste veld. Ook was de muntenverkoop pal naast de tassencontrole, waardoor er een soort bottleneck ontstond. Dit bleek achteraf bewust gedaan om de doorstroom te kunnen controleren. De drukte bij de ingang hield festivalgangers daarnaast niet tegen om tóch naar binnen te gaan.

Ondanks de drukte is Wantijpop 2025 enorm geslaagd, getuige de vele blije gezichten, de goede sfeer en het energieke publiek. Ook Koekkoek is tevreden: "Ondanks de drukte hebben we onze uiterste best gedaan om iedereen een leuke dag te bezorgen. Dat is denk ik wel gelukt."

Zelf niet naar Wantijpop geweest en ben je benieuwd, of wil je jezelf proberen te spotten? Bekijk de video op ons YouTube-kanaal:

Lees ook

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

brand theethuin

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.