gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bon compenseert hondenbelasting

De Dordtse VVD heeft een cadeaubon ter waarde van 100 euro overhandigd aan een Dordtse hondenbezitter. Ze had die gewonnen met het insturen van een foto van haar hond. De VVD protesteert daarmee tegen de hondenbelasting. De partij wil daar vanaf en gebruikt het als speerpunt in de verkiezingsstrijd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hondenbelasting is de Dordtse VVD een doorn in het oog. Daarom schreef ze een fotowedstrijd uit met als prijs een cheque ter waarde van een jaar hondenbelasting. Meente Wagner won. Lijsttrekker Maarten Burggraaf overhandigde haar vanochtend de cheque. Ze kan hem besteden in de dierenwinkel bij het Damplein. Wagner vindt dat ze in de stad die 100 euro hondenbelasting per jaar niet terug ziet in de voorzieningen voor honden.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf noemt de belasting willekeurig: "Je betaalt ook geen kattenbelasting of paardenbelasting. Bovendien worden de stoepen er ook niet schoner van, want baasjes moeten zelf de drollen opruimen. Anders krijgen ze een boete." Volgens Burggraaf staat de opbrengst van de hondenbelasting niet verhouding tot de kosten die je als gemeente maakt bij het innen.

De VVD heeft vorig jaar ook al geprobeerd de belasting af te schaffen. Dat mislukte. De meerderheid van de raad lag dwars. Wel is de belasting omlaag gegaan.

Lees ook

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”

jurrerijnmond.png

Jurre (9) geneest van kanker en haalt met voetbalclub geld op voor ziekenhuis

Het duurde twee jaar voordat de 9-jarige Jurre uit Hendrik-Ido-Ambacht helemaal vrij was van kanker. Nu wil hij het liefst snel aansterken en zijn aandacht in het positieve steken. Jurre en zijn vrienden zijn een inzamelingsactie begonnen voor het ziekenhuis waar hij verbleef.

drod 12.JPG

'Must-win' voor FC Dordrecht eindigt in mineur: 'Het wordt nu steeds lastiger'

FC Dordrecht-trainer Dirk Kuijt is teleurgesteld in de manier waarop zijn ploeg vrijdagavond van Roda JC verloor. Een must-win-wedstrijd om nog enig uitzicht te houden op play-offs aan het eind van het seizoen werd een afgetekende 0-3 nederlaag. Daardoor staan de Dordtenaren met nog vier duels te gaan voor een loodzware opgave om nog mee te doen aan het toetje van het KKD-seizoen in mei.

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.