Dordrecht, Netherlands

Bon compenseert hondenbelasting

De Dordtse VVD heeft een cadeaubon ter waarde van 100 euro overhandigd aan een Dordtse hondenbezitter. Ze had die gewonnen met het insturen van een foto van haar hond. De VVD protesteert daarmee tegen de hondenbelasting. De partij wil daar vanaf en gebruikt het als speerpunt in de verkiezingsstrijd.
Peter Tromp | 15 maart 2018 16:40 | Aangepast op 15 maart 2018 16:40
De hondenbelasting is de Dordtse VVD een doorn in het oog. Daarom schreef ze een fotowedstrijd uit met als prijs een cheque ter waarde van een jaar hondenbelasting. Meente Wagner won. Lijsttrekker Maarten Burggraaf overhandigde haar vanochtend de cheque. Ze kan hem besteden in de dierenwinkel bij het Damplein. Wagner vindt dat ze in de stad die 100 euro hondenbelasting per jaar niet terug ziet in de voorzieningen voor honden.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf noemt de belasting willekeurig: "Je betaalt ook geen kattenbelasting of paardenbelasting. Bovendien worden de stoepen er ook niet schoner van, want baasjes moeten zelf de drollen opruimen. Anders krijgen ze een boete." Volgens Burggraaf staat de opbrengst van de hondenbelasting niet verhouding tot de kosten die je als gemeente maakt bij het innen.

De VVD heeft vorig jaar ook al geprobeerd de belasting af te schaffen. Dat mislukte. De meerderheid van de raad lag dwars. Wel is de belasting omlaag gegaan.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar beta...

Brabant neemt polonaiserecord van onze streek over, maar voor hoe lang?

Het wereldrecord ‘de langste polonaise lopen’ is verbroken. Een aantal jaar was dat record in handen...

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...