gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bon compenseert hondenbelasting

De Dordtse VVD heeft een cadeaubon ter waarde van 100 euro overhandigd aan een Dordtse hondenbezitter. Ze had die gewonnen met het insturen van een foto van haar hond. De VVD protesteert daarmee tegen de hondenbelasting. De partij wil daar vanaf en gebruikt het als speerpunt in de verkiezingsstrijd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hondenbelasting is de Dordtse VVD een doorn in het oog. Daarom schreef ze een fotowedstrijd uit met als prijs een cheque ter waarde van een jaar hondenbelasting. Meente Wagner won. Lijsttrekker Maarten Burggraaf overhandigde haar vanochtend de cheque. Ze kan hem besteden in de dierenwinkel bij het Damplein. Wagner vindt dat ze in de stad die 100 euro hondenbelasting per jaar niet terug ziet in de voorzieningen voor honden.

VVD-lijsttrekker Maarten Burggraaf noemt de belasting willekeurig: "Je betaalt ook geen kattenbelasting of paardenbelasting. Bovendien worden de stoepen er ook niet schoner van, want baasjes moeten zelf de drollen opruimen. Anders krijgen ze een boete." Volgens Burggraaf staat de opbrengst van de hondenbelasting niet verhouding tot de kosten die je als gemeente maakt bij het innen.

De VVD heeft vorig jaar ook al geprobeerd de belasting af te schaffen. Dat mislukte. De meerderheid van de raad lag dwars. Wel is de belasting omlaag gegaan.

Lees ook

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.