Dordrecht, Netherlands

Borden bij de Waal om 'levensgevaarlijke brugspringers' tegen te gaan

Deze bordjes zijn op verschillende plekken langs de Waal geplaatst. Beeld: Waterschap Hollandse Delta
Het is zomer en dat betekent voor velen een zoektocht naar verkoeling. Die vinden mensen uit Ridderkerk, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht bijvoorbeeld in de Waal. Omdat veel jongeren echter vaak van de bruggen over het riviertje springen zijn er nu borden geplaatst die het 'brugspringen' tegen moeten gaan.
Trevyn van Houwelingen | 5 augustus 2025 13:30 | Aangepast op 5 augustus 2025 13:20
De Waal is een kleine zijtak van de Oude Maas die door de gemeenten Zwijndrecht, Ridderkerk en Hendrik-Ido-Ambacht voert. Omdat het een openbare vaarweg is varen er regelmatig plezierbootjes overheen, zeker in de zomer.

Ook wordt de waterweg veel gebruikt door zwemmers en mensen die verkoeling zoeken. Sommigen doen dat echter iets te enthousiast. Zij springen vanaf de bruggen het water in. Dat levert volgens Waterschap Hollandse Delta 'levensgevaarlijke' situaties op. De 'springers' kunnen op deze manier namelijk niet alleen zichzelf verwonden, maar ook anderen als ze in of op een boot of op een andere zwemmer terecht komen.

Hoewel het springen van bruggen bij wet verboden is, houdt dat veel jongeren die het doen niet tegen. Om bewustwording te vergroten zijn er bij verschillende bruggen langs de Waal borden geplaatst die het springen vanaf bruggen expliciet verbieden.

Enthousiastelingen die zich toch aan een sprong wagen riskeren een boete. Jongeren kunnen een verwijzing naar HALT krijgen.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...