gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boris brengt je bij een baan!

Onder de naam ‘Boris brengt je bij een baan!’ hebben verschillende scholen, overheidsinstellingen en de Stichting Beroeps-onderwijs Bedrijfsleven de handen in elkaar geslagen om jongeren met een beperking aan het werk te helpen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Omdat de nieuwe wetgeving dat vraagt, moeten meer mensen met een beperking aan het werk. Boris wil dat organiseren door voor elke leerling een op maat gemaakt leer-werktraject samen te stellen. Dat moet aansluiten op een goede inventarisatie van zijn of haar talenten en een grondige beroepskeuze-oriëntatie. Na een leer-werktraject bij een erkend leerbedrijf ontvangt de jongere een praktijkverklaring. Dit certificaat wordt door de branche erkend en verwacht wordt dat na het behalen van voldoende verklaringen ook een dienstverband volgt.

Er wordt twee jaar uitgetrokken om de samenwerking goed te organiseren en af te stemmen met het bedrijfsleven. Daarvoor is een kader van afspraken vastgesteld over de rolverdeling van de instellingen en de overheid, en de voorgangsrapportage en evaluatie.

De samenwerkende partijen zijn: Horizon Park College Dordrecht, Hans Petri School, SPON, de Sprong, Yulius Onderwijs, Drechtster College, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Dordrecht, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Noordelijke Drechtsteden, stichting Beroepsonderwijs Bedrijfsleven, Dienst Gezondheid en Jeugd en Gemeente Dordrecht.

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.