gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boris brengt je bij een baan!

Onder de naam ‘Boris brengt je bij een baan!’ hebben verschillende scholen, overheidsinstellingen en de Stichting Beroeps-onderwijs Bedrijfsleven de handen in elkaar geslagen om jongeren met een beperking aan het werk te helpen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Omdat de nieuwe wetgeving dat vraagt, moeten meer mensen met een beperking aan het werk. Boris wil dat organiseren door voor elke leerling een op maat gemaakt leer-werktraject samen te stellen. Dat moet aansluiten op een goede inventarisatie van zijn of haar talenten en een grondige beroepskeuze-oriëntatie. Na een leer-werktraject bij een erkend leerbedrijf ontvangt de jongere een praktijkverklaring. Dit certificaat wordt door de branche erkend en verwacht wordt dat na het behalen van voldoende verklaringen ook een dienstverband volgt.

Er wordt twee jaar uitgetrokken om de samenwerking goed te organiseren en af te stemmen met het bedrijfsleven. Daarvoor is een kader van afspraken vastgesteld over de rolverdeling van de instellingen en de overheid, en de voorgangsrapportage en evaluatie.

De samenwerkende partijen zijn: Horizon Park College Dordrecht, Hans Petri School, SPON, de Sprong, Yulius Onderwijs, Drechtster College, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Dordrecht, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Noordelijke Drechtsteden, stichting Beroepsonderwijs Bedrijfsleven, Dienst Gezondheid en Jeugd en Gemeente Dordrecht.

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.