gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boris brengt je bij een baan!

Onder de naam ‘Boris brengt je bij een baan!’ hebben verschillende scholen, overheidsinstellingen en de Stichting Beroeps-onderwijs Bedrijfsleven de handen in elkaar geslagen om jongeren met een beperking aan het werk te helpen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Omdat de nieuwe wetgeving dat vraagt, moeten meer mensen met een beperking aan het werk. Boris wil dat organiseren door voor elke leerling een op maat gemaakt leer-werktraject samen te stellen. Dat moet aansluiten op een goede inventarisatie van zijn of haar talenten en een grondige beroepskeuze-oriëntatie. Na een leer-werktraject bij een erkend leerbedrijf ontvangt de jongere een praktijkverklaring. Dit certificaat wordt door de branche erkend en verwacht wordt dat na het behalen van voldoende verklaringen ook een dienstverband volgt.

Er wordt twee jaar uitgetrokken om de samenwerking goed te organiseren en af te stemmen met het bedrijfsleven. Daarvoor is een kader van afspraken vastgesteld over de rolverdeling van de instellingen en de overheid, en de voorgangsrapportage en evaluatie.

De samenwerkende partijen zijn: Horizon Park College Dordrecht, Hans Petri School, SPON, de Sprong, Yulius Onderwijs, Drechtster College, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Dordrecht, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Noordelijke Drechtsteden, stichting Beroepsonderwijs Bedrijfsleven, Dienst Gezondheid en Jeugd en Gemeente Dordrecht.

Lees ook

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.