gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boris brengt je bij een baan!

Onder de naam ‘Boris brengt je bij een baan!’ hebben verschillende scholen, overheidsinstellingen en de Stichting Beroeps-onderwijs Bedrijfsleven de handen in elkaar geslagen om jongeren met een beperking aan het werk te helpen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Omdat de nieuwe wetgeving dat vraagt, moeten meer mensen met een beperking aan het werk. Boris wil dat organiseren door voor elke leerling een op maat gemaakt leer-werktraject samen te stellen. Dat moet aansluiten op een goede inventarisatie van zijn of haar talenten en een grondige beroepskeuze-oriëntatie. Na een leer-werktraject bij een erkend leerbedrijf ontvangt de jongere een praktijkverklaring. Dit certificaat wordt door de branche erkend en verwacht wordt dat na het behalen van voldoende verklaringen ook een dienstverband volgt.

Er wordt twee jaar uitgetrokken om de samenwerking goed te organiseren en af te stemmen met het bedrijfsleven. Daarvoor is een kader van afspraken vastgesteld over de rolverdeling van de instellingen en de overheid, en de voorgangsrapportage en evaluatie.

De samenwerkende partijen zijn: Horizon Park College Dordrecht, Hans Petri School, SPON, de Sprong, Yulius Onderwijs, Drechtster College, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Dordrecht, Samenwerkingsverband Passend Onderwijs Noordelijke Drechtsteden, stichting Beroepsonderwijs Bedrijfsleven, Dienst Gezondheid en Jeugd en Gemeente Dordrecht.

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.