gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boskalis wil werknemers Papendrechtse rederij lozen

Boskalis wil de bemanningsleden van Fairmount Marine verruilen voor zogenaamde ‘lage lonen landers’. De Nederlanders die op de Papendrechtse rederij werken zouden te duur zijn. Het gaat om 20 bemanningsleden, die op vijf schepen actief zijn.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Boskalis kondigde medio 2016 een ‘vloot-rationalisatie’ aan, met het voornemen om de Nederlandse bemanningsleden van Fairmount Marine te verrulen voor goedkopere krachten uit lage lonen landen. Na een aantal acties van FNV Waterbouw/Nautilus, besloot de directie van Boskalis eind vorig jaar de maatregel tot eind 2017 op te schorten. In de tussentijd zou Boskalis, een van de grootste baggermaatschappijen ter wereld, onderzoeken of de situatie van Fairmount financieel verbeterd kon worden. Inmiddels heeft de directie echter besloten de reorganisatie toch door te gaan voeren.

FNV/Nautilus bestuurder Marcel van Dam is verontwaardigd over het besluit, omdat Boskalis het nut of de noodzaak van de maatregel niet heeft onderbouwd. Ook de bemanningsleden van de Fairmount zouden niet goed geïnformeerd worden. De vakbond eist daarom inzage in het adviesrapport van de ondernemingsraad. De directie van Boskalis beroept zich namelijk op het advies van de OR, maar wil het betreffende rapport niet prijsgeven.

FNV/Nautilus overweegt een gang naar de rechter, als Boskalis en de OR zich niet bereid tonen met meer informatie over de brug te komen.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.