gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boskalis wil werknemers Papendrechtse rederij lozen

Boskalis wil de bemanningsleden van Fairmount Marine verruilen voor zogenaamde ‘lage lonen landers’. De Nederlanders die op de Papendrechtse rederij werken zouden te duur zijn. Het gaat om 20 bemanningsleden, die op vijf schepen actief zijn.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Boskalis kondigde medio 2016 een ‘vloot-rationalisatie’ aan, met het voornemen om de Nederlandse bemanningsleden van Fairmount Marine te verrulen voor goedkopere krachten uit lage lonen landen. Na een aantal acties van FNV Waterbouw/Nautilus, besloot de directie van Boskalis eind vorig jaar de maatregel tot eind 2017 op te schorten. In de tussentijd zou Boskalis, een van de grootste baggermaatschappijen ter wereld, onderzoeken of de situatie van Fairmount financieel verbeterd kon worden. Inmiddels heeft de directie echter besloten de reorganisatie toch door te gaan voeren.

FNV/Nautilus bestuurder Marcel van Dam is verontwaardigd over het besluit, omdat Boskalis het nut of de noodzaak van de maatregel niet heeft onderbouwd. Ook de bemanningsleden van de Fairmount zouden niet goed geïnformeerd worden. De vakbond eist daarom inzage in het adviesrapport van de ondernemingsraad. De directie van Boskalis beroept zich namelijk op het advies van de OR, maar wil het betreffende rapport niet prijsgeven.

FNV/Nautilus overweegt een gang naar de rechter, als Boskalis en de OR zich niet bereid tonen met meer informatie over de brug te komen.

Lees ook

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.