Dordrecht, Netherlands

Boskalis wil werknemers Papendrechtse rederij lozen

Boskalis wil de bemanningsleden van Fairmount Marine verruilen voor zogenaamde ‘lage lonen landers’. De Nederlanders die op de Papendrechtse rederij werken zouden te duur zijn. Het gaat om 20 bemanningsleden, die op vijf schepen actief zijn.
Jasmin Zahirovic | 8 november 2017 13:53 | Aangepast op 8 november 2017 13:53
Boskalis kondigde medio 2016 een ‘vloot-rationalisatie’ aan, met het voornemen om de Nederlandse bemanningsleden van Fairmount Marine te verrulen voor goedkopere krachten uit lage lonen landen. Na een aantal acties van FNV Waterbouw/Nautilus, besloot de directie van Boskalis eind vorig jaar de maatregel tot eind 2017 op te schorten. In de tussentijd zou Boskalis, een van de grootste baggermaatschappijen ter wereld, onderzoeken of de situatie van Fairmount financieel verbeterd kon worden. Inmiddels heeft de directie echter besloten de reorganisatie toch door te gaan voeren.

FNV/Nautilus bestuurder Marcel van Dam is verontwaardigd over het besluit, omdat Boskalis het nut of de noodzaak van de maatregel niet heeft onderbouwd. Ook de bemanningsleden van de Fairmount zouden niet goed geïnformeerd worden. De vakbond eist daarom inzage in het adviesrapport van de ondernemingsraad. De directie van Boskalis beroept zich namelijk op het advies van de OR, maar wil het betreffende rapport niet prijsgeven.

FNV/Nautilus overweegt een gang naar de rechter, als Boskalis en de OR zich niet bereid tonen met meer informatie over de brug te komen.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...