Dordrecht, Netherlands

Boskalis wil werknemers Papendrechtse rederij lozen

Boskalis wil de bemanningsleden van Fairmount Marine verruilen voor zogenaamde ‘lage lonen landers’. De Nederlanders die op de Papendrechtse rederij werken zouden te duur zijn. Het gaat om 20 bemanningsleden, die op vijf schepen actief zijn.
Jasmin Zahirovic | 8 november 2017 13:53 | Aangepast op 8 november 2017 13:53
Boskalis kondigde medio 2016 een ‘vloot-rationalisatie’ aan, met het voornemen om de Nederlandse bemanningsleden van Fairmount Marine te verrulen voor goedkopere krachten uit lage lonen landen. Na een aantal acties van FNV Waterbouw/Nautilus, besloot de directie van Boskalis eind vorig jaar de maatregel tot eind 2017 op te schorten. In de tussentijd zou Boskalis, een van de grootste baggermaatschappijen ter wereld, onderzoeken of de situatie van Fairmount financieel verbeterd kon worden. Inmiddels heeft de directie echter besloten de reorganisatie toch door te gaan voeren.

FNV/Nautilus bestuurder Marcel van Dam is verontwaardigd over het besluit, omdat Boskalis het nut of de noodzaak van de maatregel niet heeft onderbouwd. Ook de bemanningsleden van de Fairmount zouden niet goed geïnformeerd worden. De vakbond eist daarom inzage in het adviesrapport van de ondernemingsraad. De directie van Boskalis beroept zich namelijk op het advies van de OR, maar wil het betreffende rapport niet prijsgeven.

FNV/Nautilus overweegt een gang naar de rechter, als Boskalis en de OR zich niet bereid tonen met meer informatie over de brug te komen.

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...