Dordrecht, Netherlands

Boskalis wil werknemers Papendrechtse rederij lozen

Boskalis wil de bemanningsleden van Fairmount Marine verruilen voor zogenaamde ‘lage lonen landers’. De Nederlanders die op de Papendrechtse rederij werken zouden te duur zijn. Het gaat om 20 bemanningsleden, die op vijf schepen actief zijn.
Jasmin Zahirovic | 8 november 2017 13:53 | Aangepast op 8 november 2017 13:53
Boskalis kondigde medio 2016 een ‘vloot-rationalisatie’ aan, met het voornemen om de Nederlandse bemanningsleden van Fairmount Marine te verrulen voor goedkopere krachten uit lage lonen landen. Na een aantal acties van FNV Waterbouw/Nautilus, besloot de directie van Boskalis eind vorig jaar de maatregel tot eind 2017 op te schorten. In de tussentijd zou Boskalis, een van de grootste baggermaatschappijen ter wereld, onderzoeken of de situatie van Fairmount financieel verbeterd kon worden. Inmiddels heeft de directie echter besloten de reorganisatie toch door te gaan voeren.

FNV/Nautilus bestuurder Marcel van Dam is verontwaardigd over het besluit, omdat Boskalis het nut of de noodzaak van de maatregel niet heeft onderbouwd. Ook de bemanningsleden van de Fairmount zouden niet goed geïnformeerd worden. De vakbond eist daarom inzage in het adviesrapport van de ondernemingsraad. De directie van Boskalis beroept zich namelijk op het advies van de OR, maar wil het betreffende rapport niet prijsgeven.

FNV/Nautilus overweegt een gang naar de rechter, als Boskalis en de OR zich niet bereid tonen met meer informatie over de brug te komen.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...

Man uit sterk vervuild huis gehaald, bergen troep in en om woning

Hulpdiensten zijn vrijdagmiddag uitgerukt naar een sterk vervuild huis aan de Nijhofflaan in Dordrec...

Op Pad Met Ad: Viert u nog Sinterklaas?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik de Dordtse straten lan...

Buschauffeur krijgt eten in gezicht gegooid en wordt met de dood bedreigd

Een buschauffeur in Dordrecht is donderdagmiddag bedreigd met de dood. Ook kreeg hij eten in zijn ge...