gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boswachter wil wapens, maar geen kalasjnikov

Agressie tegen boswachters neemt hand over hand toe. Afgelopen weekeinde werd er nog een zwaar mishandeld in Zwijndrecht. De roep om hen te voorzien van lichte wapens wordt daarom ook steeds luider.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Thomas van der Es is boswachter in de Biesbosch en heeft gelukkig – op wat schelden na – nog niet te maken gehad met agressie.

“Er zijn momenten dat er veel mensen op de Biesbosch afkomen. Dat betekent dat er een percentage bij zit waarbij confrontaties kunnen ontstaan op het moment dat je ze aanspreekt op gedrag dat niet thuishoort in de natuur.”

Daarnaast zijn Van der Es en zijn collega’s vaak actief in gebieden die supergeïsoleerd liggen. “Ver van noodhulp. In de Biesbosch zelfs een uur varen vanaf de vaste wal. Dat betekent dat je erg zelfredzaam moet zijn op het moment dat je in een confrontatie terecht komt. Je moet soms met z’n tweeën op stap.”

Hij wil daarom wel een licht wapen hebben, zoals een wapenstok of pepperspray, maar geen kalasjnikov. “Ik heb liever een verrekijker om mijn nek.”

Staatsbosbeheer heeft inmiddels bij justitie het verzoek uitstaan om de boswachters uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Dat zijn volgens Van der Es laagdrempelige middelen om escalatie bij een confrontatie te voorkomen.&t=18s

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.