Dordrecht, Netherlands

Boswachter wil wapens, maar geen kalasjnikov

Agressie tegen boswachters neemt hand over hand toe. Afgelopen weekeinde werd er nog een zwaar mishandeld in Zwijndrecht. De roep om hen te voorzien van lichte wapens wordt daarom ook steeds luider.
Leo Roubos | 17 mei 2018 17:55 | Aangepast op 17 mei 2018 17:55
Thomas van der Es is boswachter in de Biesbosch en heeft gelukkig – op wat schelden na – nog niet te maken gehad met agressie.

“Er zijn momenten dat er veel mensen op de Biesbosch afkomen. Dat betekent dat er een percentage bij zit waarbij confrontaties kunnen ontstaan op het moment dat je ze aanspreekt op gedrag dat niet thuishoort in de natuur.”

Daarnaast zijn Van der Es en zijn collega’s vaak actief in gebieden die supergeïsoleerd liggen. “Ver van noodhulp. In de Biesbosch zelfs een uur varen vanaf de vaste wal. Dat betekent dat je erg zelfredzaam moet zijn op het moment dat je in een confrontatie terecht komt. Je moet soms met z’n tweeën op stap.”

Hij wil daarom wel een licht wapen hebben, zoals een wapenstok of pepperspray, maar geen kalasjnikov. “Ik heb liever een verrekijker om mijn nek.”

Staatsbosbeheer heeft inmiddels bij justitie het verzoek uitstaan om de boswachters uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Dat zijn volgens Van der Es laagdrempelige middelen om escalatie bij een confrontatie te voorkomen.&t=18s

Lees ook

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...