gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boswachter wil wapens, maar geen kalasjnikov

Agressie tegen boswachters neemt hand over hand toe. Afgelopen weekeinde werd er nog een zwaar mishandeld in Zwijndrecht. De roep om hen te voorzien van lichte wapens wordt daarom ook steeds luider.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Thomas van der Es is boswachter in de Biesbosch en heeft gelukkig – op wat schelden na – nog niet te maken gehad met agressie.

“Er zijn momenten dat er veel mensen op de Biesbosch afkomen. Dat betekent dat er een percentage bij zit waarbij confrontaties kunnen ontstaan op het moment dat je ze aanspreekt op gedrag dat niet thuishoort in de natuur.”

Daarnaast zijn Van der Es en zijn collega’s vaak actief in gebieden die supergeïsoleerd liggen. “Ver van noodhulp. In de Biesbosch zelfs een uur varen vanaf de vaste wal. Dat betekent dat je erg zelfredzaam moet zijn op het moment dat je in een confrontatie terecht komt. Je moet soms met z’n tweeën op stap.”

Hij wil daarom wel een licht wapen hebben, zoals een wapenstok of pepperspray, maar geen kalasjnikov. “Ik heb liever een verrekijker om mijn nek.”

Staatsbosbeheer heeft inmiddels bij justitie het verzoek uitstaan om de boswachters uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Dat zijn volgens Van der Es laagdrempelige middelen om escalatie bij een confrontatie te voorkomen.&t=18s

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.