Dordrecht, Netherlands

Boswachter wil wapens, maar geen kalasjnikov

Agressie tegen boswachters neemt hand over hand toe. Afgelopen weekeinde werd er nog een zwaar mishandeld in Zwijndrecht. De roep om hen te voorzien van lichte wapens wordt daarom ook steeds luider.
Leo Roubos | 17 mei 2018 17:55 | Aangepast op 17 mei 2018 17:55
Thomas van der Es is boswachter in de Biesbosch en heeft gelukkig – op wat schelden na – nog niet te maken gehad met agressie.

“Er zijn momenten dat er veel mensen op de Biesbosch afkomen. Dat betekent dat er een percentage bij zit waarbij confrontaties kunnen ontstaan op het moment dat je ze aanspreekt op gedrag dat niet thuishoort in de natuur.”

Daarnaast zijn Van der Es en zijn collega’s vaak actief in gebieden die supergeïsoleerd liggen. “Ver van noodhulp. In de Biesbosch zelfs een uur varen vanaf de vaste wal. Dat betekent dat je erg zelfredzaam moet zijn op het moment dat je in een confrontatie terecht komt. Je moet soms met z’n tweeën op stap.”

Hij wil daarom wel een licht wapen hebben, zoals een wapenstok of pepperspray, maar geen kalasjnikov. “Ik heb liever een verrekijker om mijn nek.”

Staatsbosbeheer heeft inmiddels bij justitie het verzoek uitstaan om de boswachters uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Dat zijn volgens Van der Es laagdrempelige middelen om escalatie bij een confrontatie te voorkomen.&t=18s

Lees ook

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...

Man (24) meldt zich na doorrijden na ernstig ongeluk met brommerrijder (17)

De politie heeft dit weekend een 24-jarige man aangehouden die betrokken was bij een zwaar verkeerso...

Brand wint in Italië en draagt zege op aan overleden moeder

Lucinda Brand heeft zondag op zeer overtuigende wijze de wereldbekerwedstrijd veldrijden op Sardinië...

Ongeneeslijk zieke Eva (5) ontsteekt lichtjes in kerstboom: 'Ik vind het fantastisch'

Samen met haar broertjes ontstak de terminale Eva (5) uit Dordrecht zaterdagmiddag de 25 duizend lic...