gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boswachter wil wapens, maar geen kalasjnikov

Agressie tegen boswachters neemt hand over hand toe. Afgelopen weekeinde werd er nog een zwaar mishandeld in Zwijndrecht. De roep om hen te voorzien van lichte wapens wordt daarom ook steeds luider.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Thomas van der Es is boswachter in de Biesbosch en heeft gelukkig – op wat schelden na – nog niet te maken gehad met agressie.

“Er zijn momenten dat er veel mensen op de Biesbosch afkomen. Dat betekent dat er een percentage bij zit waarbij confrontaties kunnen ontstaan op het moment dat je ze aanspreekt op gedrag dat niet thuishoort in de natuur.”

Daarnaast zijn Van der Es en zijn collega’s vaak actief in gebieden die supergeïsoleerd liggen. “Ver van noodhulp. In de Biesbosch zelfs een uur varen vanaf de vaste wal. Dat betekent dat je erg zelfredzaam moet zijn op het moment dat je in een confrontatie terecht komt. Je moet soms met z’n tweeën op stap.”

Hij wil daarom wel een licht wapen hebben, zoals een wapenstok of pepperspray, maar geen kalasjnikov. “Ik heb liever een verrekijker om mijn nek.”

Staatsbosbeheer heeft inmiddels bij justitie het verzoek uitstaan om de boswachters uit te rusten met een wapenstok en pepperspray. Dat zijn volgens Van der Es laagdrempelige middelen om escalatie bij een confrontatie te voorkomen.&t=18s

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.