Dordrecht, Netherlands

Boswachter wint natuurprijs

De Biesbosch-natuurprijs is gewonnen door oud-boswachter Dirk Feij. Hij krijgt de onderscheiding vanwege zijn grote verdiensten voor de Biesbosch, zowel tijdens werktijd als in zijn vrije tijd.
Peter Tromp | 18 september 2015 10:53 | Aangepast op 18 september 2015 10:53
Feij nam een bronzen sculptuur van een zee-arend gisteren in ontvangst in het Biesboschmuseum in Werkendam. Hij werkte en woonde sinds 1965 in de Biesbosch. Hij begon zijn loopbaan in de boswachterij van Austerlitz, waarna hij vogelwachter werd op Texel. Feij ging in 2008 met pensioen. 

De prijs werd uitgereikt in Werkendam, maar is een initiatief van de Natuur- Vogelwacht Biesbosch aan de Noorderelsweg in Dordrecht.

Foto Hans Gebuis/NVB

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...