gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boulderen populair, klimhal breidt uit

c2c643984ecbf01a2e40b464721d4134.jpg

 De populariteit van boulderen is de afgelopen jaren enorm gegroeid. Zo waren er in 2008 nog maar twee boulderhallen in Nederland. Nu zijn dat er meer dan 35, waaronder Klimhal Mountain Network in Dordrecht. Dat bedrijf legt nu vanwege de populariteit en opkomende trends 320 vierkante meter extra boulderwand aan.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Bij boulderen wordt een wand van 4,5 meter hoog beklommen. “Je hebt maar een aantal grepen op de muur”, legt coördinator Jasper Rijken uit. “Je moet met die grepen boven zien te komen.” Dat maakt de sport volgens Jasper heel dynamisch. Er moet veel worden gesprongen.

Door de coronacrisis was Mountain Network twee maanden dicht. Toch houdt dat directeur Johan Cavé niet tegen om te innoveren. "De klimhal heeft veel abonnementhouders en ambassadeurs die ons financieel zijn blijven steunen. Dit is gelukkig echt wel iets wat binnen de 'klim-community' leeft", laat Cavé weten. Bij innoveren horen nou eenmaal ook risico's. "Maar de kans is groot dat de klimsport steeds bekender wordt."

De extra klimwand is ontworpen door coördinator Jasper Rijken. Medewerkers van Mountain Network zijn hard aan het werk om de wand zelf in elkaar te zetten.

&t=14s

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.