gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boulderen populair, klimhal breidt uit

c2c643984ecbf01a2e40b464721d4134

 De populariteit van boulderen is de afgelopen jaren enorm gegroeid. Zo waren er in 2008 nog maar twee boulderhallen in Nederland. Nu zijn dat er meer dan 35, waaronder Klimhal Mountain Network in Dordrecht. Dat bedrijf legt nu vanwege de populariteit en opkomende trends 320 vierkante meter extra boulderwand aan.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Bij boulderen wordt een wand van 4,5 meter hoog beklommen. “Je hebt maar een aantal grepen op de muur”, legt coördinator Jasper Rijken uit. “Je moet met die grepen boven zien te komen.” Dat maakt de sport volgens Jasper heel dynamisch. Er moet veel worden gesprongen.

Door de coronacrisis was Mountain Network twee maanden dicht. Toch houdt dat directeur Johan Cavé niet tegen om te innoveren. "De klimhal heeft veel abonnementhouders en ambassadeurs die ons financieel zijn blijven steunen. Dit is gelukkig echt wel iets wat binnen de 'klim-community' leeft", laat Cavé weten. Bij innoveren horen nou eenmaal ook risico's. "Maar de kans is groot dat de klimsport steeds bekender wordt."

De extra klimwand is ontworpen door coördinator Jasper Rijken. Medewerkers van Mountain Network zijn hard aan het werk om de wand zelf in elkaar te zetten.

&t=14s

Lees ook

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.