gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Boulderen populair, klimhal breidt uit

c2c643984ecbf01a2e40b464721d4134

 De populariteit van boulderen is de afgelopen jaren enorm gegroeid. Zo waren er in 2008 nog maar twee boulderhallen in Nederland. Nu zijn dat er meer dan 35, waaronder Klimhal Mountain Network in Dordrecht. Dat bedrijf legt nu vanwege de populariteit en opkomende trends 320 vierkante meter extra boulderwand aan.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Bij boulderen wordt een wand van 4,5 meter hoog beklommen. “Je hebt maar een aantal grepen op de muur”, legt coördinator Jasper Rijken uit. “Je moet met die grepen boven zien te komen.” Dat maakt de sport volgens Jasper heel dynamisch. Er moet veel worden gesprongen.

Door de coronacrisis was Mountain Network twee maanden dicht. Toch houdt dat directeur Johan Cavé niet tegen om te innoveren. "De klimhal heeft veel abonnementhouders en ambassadeurs die ons financieel zijn blijven steunen. Dit is gelukkig echt wel iets wat binnen de 'klim-community' leeft", laat Cavé weten. Bij innoveren horen nou eenmaal ook risico's. "Maar de kans is groot dat de klimsport steeds bekender wordt."

De extra klimwand is ontworpen door coördinator Jasper Rijken. Medewerkers van Mountain Network zijn hard aan het werk om de wand zelf in elkaar te zetten.

&t=14s

Lees ook

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.