Dordrecht, Netherlands

Bouw drijvend podium The Passion begonnen

De bouw van het drijvend podium voor The Passion is in Dordrecht begonnen. Daarvoor wordt de haven van het Maartensgat vol gelegd met 361 pontons.
Dennis Koorevaar | 10 april 2019 17:09 | Aangepast op 10 april 2019 17:09


"In Den Haag en Amersfoort gebruikten we eerder al een drijvend podium, maar het bijzondere in Dordrecht is, dat er nu ook publiek op komt te staan", zegt Diederick Vette.
De technisch producent van The Passion spreekt van een gewone klus: "zoiets doen we regelmatig. Naast dertig vrachtwagens met pontons voeren we ook hekken en bruggetjes aan."

Kraanmachinist Daan Tas van het Mijdrechtse Van Schie is er al net zo nuchter onder: "het is altijd een beetje passen en meten, maar uiteindelijk moet het lukken. Vrijdagmiddag hopen we klaar te zijn."

De veiligheid van de 3500 tot 4000 toeschouwers, die op de pontons komen, is volgens Peter de Vet van de gemeente Dordrecht gegarandeerd. "Alles is door diverse partijen doorgerekend."

"Vergeet niet dat deze pontons door de genie van het leger gebruikt werden om tijdelijke bruggen te bouwen. Daar reden tanks overheen. Veiliger dan dit kan het volgens mij niet."

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...