gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw drijvend podium The Passion begonnen

e9855356dd95b5c946d7acb919e4a831

De bouw van het drijvend podium voor The Passion is in Dordrecht begonnen. Daarvoor wordt de haven van het Maartensgat vol gelegd met 361 pontons.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op


"In Den Haag en Amersfoort gebruikten we eerder al een drijvend podium, maar het bijzondere in Dordrecht is, dat er nu ook publiek op komt te staan", zegt Diederick Vette.
De technisch producent van The Passion spreekt van een gewone klus: "zoiets doen we regelmatig. Naast dertig vrachtwagens met pontons voeren we ook hekken en bruggetjes aan."

Kraanmachinist Daan Tas van het Mijdrechtse Van Schie is er al net zo nuchter onder: "het is altijd een beetje passen en meten, maar uiteindelijk moet het lukken. Vrijdagmiddag hopen we klaar te zijn."

De veiligheid van de 3500 tot 4000 toeschouwers, die op de pontons komen, is volgens Peter de Vet van de gemeente Dordrecht gegarandeerd. "Alles is door diverse partijen doorgerekend."

"Vergeet niet dat deze pontons door de genie van het leger gebruikt werden om tijdelijke bruggen te bouwen. Daar reden tanks overheen. Veiliger dan dit kan het volgens mij niet."

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.