Dordrecht, Netherlands

Bouw drijvend podium The Passion begonnen

De bouw van het drijvend podium voor The Passion is in Dordrecht begonnen. Daarvoor wordt de haven van het Maartensgat vol gelegd met 361 pontons.
Dennis Koorevaar | 10 april 2019 17:09 | Aangepast op 10 april 2019 17:09


"In Den Haag en Amersfoort gebruikten we eerder al een drijvend podium, maar het bijzondere in Dordrecht is, dat er nu ook publiek op komt te staan", zegt Diederick Vette.
De technisch producent van The Passion spreekt van een gewone klus: "zoiets doen we regelmatig. Naast dertig vrachtwagens met pontons voeren we ook hekken en bruggetjes aan."

Kraanmachinist Daan Tas van het Mijdrechtse Van Schie is er al net zo nuchter onder: "het is altijd een beetje passen en meten, maar uiteindelijk moet het lukken. Vrijdagmiddag hopen we klaar te zijn."

De veiligheid van de 3500 tot 4000 toeschouwers, die op de pontons komen, is volgens Peter de Vet van de gemeente Dordrecht gegarandeerd. "Alles is door diverse partijen doorgerekend."

"Vergeet niet dat deze pontons door de genie van het leger gebruikt werden om tijdelijke bruggen te bouwen. Daar reden tanks overheen. Veiliger dan dit kan het volgens mij niet."

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...