gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw zonnepark van start

De aanleg van een zonnepark op voormalige stortplaats Crayestein gaat volgend jaar van start. Dat is mogelijk door een subsidie van het Rijk. Op de heuvel bij de spoorbrug naar Sliedrecht komen genoeg panelen voor de stroomhuishouding van 950 woningen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 11.250 zonnepanelen worden geplaatst op een afgedekte oude stortplaats die verder niet wordt benut. Ze leveren jaarlijks ruim 2,9 miljoen kilowattuur elektriciteit op. De capaciteit van het zonnepark is iets groter dan begin dit jaar is gepresenteerd.

Onderzocht wordt of het haalbaar is om Dordtenaren aandelen in het zonnepark te laten kopen of panelen te adopteren.

De subsidie van het ministerie van Economische Zaken is niet voldoende om alle aanlegkosten te betalen. Banken moeten ook mede-financieren.

Het zonnepark levert een bijdrage aan de doelstelling om als gemeente in 2050 energieneutraal te zijn. De panelen zouden de CO2-uitstoot verminderen met 1.800 ton ton per jaar. Daarnaast bouwt Dordrecht ook windmolens, stimuleert energiebesparing in woningen en legt een stadswarmtenet aan.

Het zonnepark wordt aangelegd door Energiecoöperatie Dordrecht. Dat is een samenwerkingsverband van gemeente Dordrecht en energie- en grondstoffenbedrijf HVC. ECD heeft als doel om de ontwikkeling en het gebruik van duurzame energie in Dordrecht te stimuleren en daarnaast om energiebesparing te realiseren.




Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.