De 11.250 zonnepanelen worden geplaatst op een afgedekte oude stortplaats die verder niet wordt benut. Ze leveren jaarlijks ruim 2,9 miljoen kilowattuur elektriciteit op. De capaciteit van het zonnepark is iets groter dan begin dit jaar is gepresenteerd.
Onderzocht wordt of het haalbaar is om Dordtenaren aandelen in het zonnepark te laten kopen of panelen te adopteren.
De
subsidie van het ministerie van Economische Zaken is niet voldoende om alle aanlegkosten te betalen. Banken moeten ook mede-financieren.
Het zonnepark levert een bijdrage aan de doelstelling om als gemeente in 2050 energieneutraal te zijn. De panelen zouden de CO2-uitstoot verminderen met 1.800 ton ton per jaar. Daarnaast bouwt Dordrecht ook windmolens, stimuleert energiebesparing in woningen en legt een stadswarmtenet aan.
Het zonnepark wordt aangelegd doo
r Energiecoöperatie Dordrecht. Dat is een samenwerkingsverband van gemeente Dordrecht en energie- en grondstoffenbedrijf HVC. ECD heeft als doel om de ontwikkeling en het gebruik van duurzame energie in Dordrecht te stimuleren en daarnaast om energiebesparing te realiseren.