gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw zonnepark van start

De aanleg van een zonnepark op voormalige stortplaats Crayestein gaat volgend jaar van start. Dat is mogelijk door een subsidie van het Rijk. Op de heuvel bij de spoorbrug naar Sliedrecht komen genoeg panelen voor de stroomhuishouding van 950 woningen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De 11.250 zonnepanelen worden geplaatst op een afgedekte oude stortplaats die verder niet wordt benut. Ze leveren jaarlijks ruim 2,9 miljoen kilowattuur elektriciteit op. De capaciteit van het zonnepark is iets groter dan begin dit jaar is gepresenteerd.

Onderzocht wordt of het haalbaar is om Dordtenaren aandelen in het zonnepark te laten kopen of panelen te adopteren.

De subsidie van het ministerie van Economische Zaken is niet voldoende om alle aanlegkosten te betalen. Banken moeten ook mede-financieren.

Het zonnepark levert een bijdrage aan de doelstelling om als gemeente in 2050 energieneutraal te zijn. De panelen zouden de CO2-uitstoot verminderen met 1.800 ton ton per jaar. Daarnaast bouwt Dordrecht ook windmolens, stimuleert energiebesparing in woningen en legt een stadswarmtenet aan.

Het zonnepark wordt aangelegd door Energiecoöperatie Dordrecht. Dat is een samenwerkingsverband van gemeente Dordrecht en energie- en grondstoffenbedrijf HVC. ECD heeft als doel om de ontwikkeling en het gebruik van duurzame energie in Dordrecht te stimuleren en daarnaast om energiebesparing te realiseren.




Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.