Dordrecht, Netherlands

Bouw zonnepark van start

De aanleg van een zonnepark op voormalige stortplaats Crayestein gaat volgend jaar van start. Dat is mogelijk door een subsidie van het Rijk. Op de heuvel bij de spoorbrug naar Sliedrecht komen genoeg panelen voor de stroomhuishouding van 950 woningen.
Peter Tromp | 23 december 2016 11:45 | Aangepast op 23 december 2016 11:45
De 11.250 zonnepanelen worden geplaatst op een afgedekte oude stortplaats die verder niet wordt benut. Ze leveren jaarlijks ruim 2,9 miljoen kilowattuur elektriciteit op. De capaciteit van het zonnepark is iets groter dan begin dit jaar is gepresenteerd.

Onderzocht wordt of het haalbaar is om Dordtenaren aandelen in het zonnepark te laten kopen of panelen te adopteren.

De subsidie van het ministerie van Economische Zaken is niet voldoende om alle aanlegkosten te betalen. Banken moeten ook mede-financieren.

Het zonnepark levert een bijdrage aan de doelstelling om als gemeente in 2050 energieneutraal te zijn. De panelen zouden de CO2-uitstoot verminderen met 1.800 ton ton per jaar. Daarnaast bouwt Dordrecht ook windmolens, stimuleert energiebesparing in woningen en legt een stadswarmtenet aan.

Het zonnepark wordt aangelegd door Energiecoöperatie Dordrecht. Dat is een samenwerkingsverband van gemeente Dordrecht en energie- en grondstoffenbedrijf HVC. ECD heeft als doel om de ontwikkeling en het gebruik van duurzame energie in Dordrecht te stimuleren en daarnaast om energiebesparing te realiseren.




Lees ook

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Drie tips over explosie Papendrecht na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft drie tips ontvangen over een explosie bij een huis in Papendrecht begin juli, nadat...

Schoonzoon van scheepsbouwer Kommer Damen gearresteerd

Een van de personen die vorige week werd opgepakt in het strafrechtelijk onderzoek naar scheepsbouwe...

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...

650 kerstpakketten voor minima: 'Ze staan er niet alleen voor'

Honderden Dordtse minima ontvangen deze donderdag een kerstpakket. De afgelopen drie dagen stond wij...