gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouwplaats De Merwelanden 'was veilg', toch viel Leendert erin

65d3a48cc54e228f21f7c3e334518374

Het ging afgelopen zaterdag nét niet mis in wooncomplex De Maerwe Hoove. Leendert Bozuwa (92) kieperde namelijk bijna een gapend gat van een te verbouwen liftschacht in. De situatie was volgens hem grotendeels te wijten aan de veiligheidsmaatregelen bij de schacht. Volgens een woordvoerder van De Merwelanden – waar Bozuwa een woonplek huurt – was het echter wel veilig.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“We willen er allereerst op wijzen dat het tijdelijke hekwerk, dat voor de liftschacht was geplaatst, goedgekeurd is tijdens de recente audit van de veiligheidsinspectie op 14 en 15 oktober”, aldus de woordvoerder. Na het ongeval zijn wel direct extra maatregelen getroffen. “De liftschacht is nu met hout afgezet en er staan stevige metalen palen (stempels) omheen, zodat de veiligheid van onze bewoners gewaarborgd is.”

De directeur van woon- en zorgcentrum De Merwelanden en de projectleider van de verbouwing zijn bij het slachtoffer en zijn buurvrouw (die de hulpdiensten belde) langs geweest. “We hebben niet alleen onze steun aangeboden, maar ook laten weten dat we alles in het werk stellen om te zorgen dat het slachtoffer en de buurvrouw de door hen gewenste ondersteuning krijgen", aldus de woordvoerder.

Ook aannemer Van Baaren Aannemers is geschrokken van de situatie en leeft mee met de bewoner. De scootmobiel van Bozuwa raakte bij het ongeval beschadigd. De aannemer heeft toegezegd deze te vergoeden.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.