gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouwplaats De Merwelanden 'was veilg', toch viel Leendert erin

65d3a48cc54e228f21f7c3e334518374

Het ging afgelopen zaterdag nét niet mis in wooncomplex De Maerwe Hoove. Leendert Bozuwa (92) kieperde namelijk bijna een gapend gat van een te verbouwen liftschacht in. De situatie was volgens hem grotendeels te wijten aan de veiligheidsmaatregelen bij de schacht. Volgens een woordvoerder van De Merwelanden – waar Bozuwa een woonplek huurt – was het echter wel veilig.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“We willen er allereerst op wijzen dat het tijdelijke hekwerk, dat voor de liftschacht was geplaatst, goedgekeurd is tijdens de recente audit van de veiligheidsinspectie op 14 en 15 oktober”, aldus de woordvoerder. Na het ongeval zijn wel direct extra maatregelen getroffen. “De liftschacht is nu met hout afgezet en er staan stevige metalen palen (stempels) omheen, zodat de veiligheid van onze bewoners gewaarborgd is.”

De directeur van woon- en zorgcentrum De Merwelanden en de projectleider van de verbouwing zijn bij het slachtoffer en zijn buurvrouw (die de hulpdiensten belde) langs geweest. “We hebben niet alleen onze steun aangeboden, maar ook laten weten dat we alles in het werk stellen om te zorgen dat het slachtoffer en de buurvrouw de door hen gewenste ondersteuning krijgen", aldus de woordvoerder.

Ook aannemer Van Baaren Aannemers is geschrokken van de situatie en leeft mee met de bewoner. De scootmobiel van Bozuwa raakte bij het ongeval beschadigd. De aannemer heeft toegezegd deze te vergoeden.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.