gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouwplaats De Merwelanden 'was veilg', toch viel Leendert erin

65d3a48cc54e228f21f7c3e334518374

Het ging afgelopen zaterdag nét niet mis in wooncomplex De Maerwe Hoove. Leendert Bozuwa (92) kieperde namelijk bijna een gapend gat van een te verbouwen liftschacht in. De situatie was volgens hem grotendeels te wijten aan de veiligheidsmaatregelen bij de schacht. Volgens een woordvoerder van De Merwelanden – waar Bozuwa een woonplek huurt – was het echter wel veilig.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“We willen er allereerst op wijzen dat het tijdelijke hekwerk, dat voor de liftschacht was geplaatst, goedgekeurd is tijdens de recente audit van de veiligheidsinspectie op 14 en 15 oktober”, aldus de woordvoerder. Na het ongeval zijn wel direct extra maatregelen getroffen. “De liftschacht is nu met hout afgezet en er staan stevige metalen palen (stempels) omheen, zodat de veiligheid van onze bewoners gewaarborgd is.”

De directeur van woon- en zorgcentrum De Merwelanden en de projectleider van de verbouwing zijn bij het slachtoffer en zijn buurvrouw (die de hulpdiensten belde) langs geweest. “We hebben niet alleen onze steun aangeboden, maar ook laten weten dat we alles in het werk stellen om te zorgen dat het slachtoffer en de buurvrouw de door hen gewenste ondersteuning krijgen", aldus de woordvoerder.

Ook aannemer Van Baaren Aannemers is geschrokken van de situatie en leeft mee met de bewoner. De scootmobiel van Bozuwa raakte bij het ongeval beschadigd. De aannemer heeft toegezegd deze te vergoeden.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.