gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bovenbouw basisscholen weer de weg op voor verkeersexamens

658c5ae5be3b53562be0e107d4030ea1

Tientallen basisschoolleerlingen op fietsen, gehuld in veiligheidshesjes, die speciale routes afleggen. Op de stoep: ouders die komen controleren op lastige kruispunten en rotondes. Het zal de Dordtenaar niet zijn ontgaan, de fietsexamens voor basisschoolleerlingen zijn weer bezig.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Het praktisch en theoretisch verkeersexamen wordt jaarlijks door Veilig Verkeer Nederland georganiseerd om de fietsverkeersveiligheid te bevorderen. Met name kinderen uit groep 7 en 8 fietsen vaker alleen naar school. Tijdens het examen komen de verkeersregels en handige tips aan bod.

Beoordeling
Om de kinderen daadwerkelijk te kunnen toetsen op verkeersvaardigheden moet de examenroute aan een aantal criteria voldoen. De route schept de voorwaarden om eisen te kunnen stellen aan kennis en keuzes in het gedrag van de leerlingen. De route die de kinderen afleggen, dient overeen te komen met de werkelijkheid. In een route moeten minimaal de volgende situaties zijn opgenomen: links afslaan, gelijkwaardige kruising, voorrangskruising en afslaan met voorsorteren.

Wanneer een leerling echt verkeersgevaarlijk gedrag vertoont, is hij of zij gezakt, ongeacht het aantal punten dat verder is behaald. Als verkeersgevaarlijk gedrag geldt in ieder geval: door rood rijden, een ernstige voorrangsfout maken en doorrijden bij een spoorwegovergang terwijl de knipperlichten branden. De lokale organisatie of school is uiteindelijk verantwoordelijk voor de wijze van beoordeling.
ddb3b06d197ce896570c033889af5cbc
Wijk voor wijk
Traditiegetrouw vindt het praktijkmoment vaak in de weken na het theorie-examen plaats. Dat is nu niet anders. In Dordrecht worden de verkeersexamens wijk voor wijk afgerond, om het verkeer in de stad niet teveel te belemmeren. Zo word iedere dag een andere wijk aangewezen om de examens te laten plaatsvinden.

In samenwerking met de politie werden al in 1937! voor het eerst verkeersexamens afgenomen. Door de grote toename van trams, bussen, auto’s en fietsers werd het steeds drukker op straat en verkeersonderwijs werd toen zelfs een apart vak op scholen. Dat verkeersexamen bleek, gezien het feit dat het er bepaald niet rustiger op is geworden in het verkeer, een gouden zet.

Bekijk hieronder een korte sfeerimpressie van het praktijkexamen op 8 juni, toen leerlingen uit de wijken nieuw- en oud-krispijn aan de beurt waren.

Lees ook

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.