gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bovenbouwscholieren kiezen voor bos in hun ideale Dordt

8086a0031d016816fccd4ee79b56dc65

Een korte kennismaking met de gemeenteraad voor leerlingen uit groep 7 en 8 van OBS De Griffioen donderdagochtend. Zij gingen in de Raadszaal van het Stadhuis met elkaar in debat over wat zij belangrijk vinden in een stad, als onderdeel van het Democracity-spel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wisten zij meer dan de helft van hun klasgenoten te overtuigen voor hun gebouw of voorziening, dan werd het in de stad gebouwd. De scholieren hadden een meerderheid bij de stemming om een bos in de stad te plaatsen. Een voorstel om een moskee en een fabriek te bouwen, werd afgewezen.

“Ik kan het begrijpen, want het is wel slecht voor de natuur, en die natuur is ook belangrijk”, vond Tim, die wel voor de bouw van de fabriek stemde.

Het spel, ontwikkeld door voorlichtingsbureau ProDemos, heeft als doel om de interesse voor democratische besluitvorming te wekken en uit te leggen hoe lokale politiek werkt. De leerlingen ervaren in het spel dat er overleg nodig is om een meerderheid voor een besluit te krijgen.

79af6a13882d5cf8ec8cca5fcbf7bf77

Lees ook

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.