gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bovenbouwscholieren kiezen voor bos in hun ideale Dordt

8086a0031d016816fccd4ee79b56dc65

Een korte kennismaking met de gemeenteraad voor leerlingen uit groep 7 en 8 van OBS De Griffioen donderdagochtend. Zij gingen in de Raadszaal van het Stadhuis met elkaar in debat over wat zij belangrijk vinden in een stad, als onderdeel van het Democracity-spel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wisten zij meer dan de helft van hun klasgenoten te overtuigen voor hun gebouw of voorziening, dan werd het in de stad gebouwd. De scholieren hadden een meerderheid bij de stemming om een bos in de stad te plaatsen. Een voorstel om een moskee en een fabriek te bouwen, werd afgewezen.

“Ik kan het begrijpen, want het is wel slecht voor de natuur, en die natuur is ook belangrijk”, vond Tim, die wel voor de bouw van de fabriek stemde.

Het spel, ontwikkeld door voorlichtingsbureau ProDemos, heeft als doel om de interesse voor democratische besluitvorming te wekken en uit te leggen hoe lokale politiek werkt. De leerlingen ervaren in het spel dat er overleg nodig is om een meerderheid voor een besluit te krijgen.

79af6a13882d5cf8ec8cca5fcbf7bf77

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.