gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bovenbouwscholieren kiezen voor bos in hun ideale Dordt

8086a0031d016816fccd4ee79b56dc65

Een korte kennismaking met de gemeenteraad voor leerlingen uit groep 7 en 8 van OBS De Griffioen donderdagochtend. Zij gingen in de Raadszaal van het Stadhuis met elkaar in debat over wat zij belangrijk vinden in een stad, als onderdeel van het Democracity-spel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wisten zij meer dan de helft van hun klasgenoten te overtuigen voor hun gebouw of voorziening, dan werd het in de stad gebouwd. De scholieren hadden een meerderheid bij de stemming om een bos in de stad te plaatsen. Een voorstel om een moskee en een fabriek te bouwen, werd afgewezen.

“Ik kan het begrijpen, want het is wel slecht voor de natuur, en die natuur is ook belangrijk”, vond Tim, die wel voor de bouw van de fabriek stemde.

Het spel, ontwikkeld door voorlichtingsbureau ProDemos, heeft als doel om de interesse voor democratische besluitvorming te wekken en uit te leggen hoe lokale politiek werkt. De leerlingen ervaren in het spel dat er overleg nodig is om een meerderheid voor een besluit te krijgen.

79af6a13882d5cf8ec8cca5fcbf7bf77

Lees ook

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.