gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bovenbouwscholieren kiezen voor bos in hun ideale Dordt

8086a0031d016816fccd4ee79b56dc65

Een korte kennismaking met de gemeenteraad voor leerlingen uit groep 7 en 8 van OBS De Griffioen donderdagochtend. Zij gingen in de Raadszaal van het Stadhuis met elkaar in debat over wat zij belangrijk vinden in een stad, als onderdeel van het Democracity-spel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wisten zij meer dan de helft van hun klasgenoten te overtuigen voor hun gebouw of voorziening, dan werd het in de stad gebouwd. De scholieren hadden een meerderheid bij de stemming om een bos in de stad te plaatsen. Een voorstel om een moskee en een fabriek te bouwen, werd afgewezen.

“Ik kan het begrijpen, want het is wel slecht voor de natuur, en die natuur is ook belangrijk”, vond Tim, die wel voor de bouw van de fabriek stemde.

Het spel, ontwikkeld door voorlichtingsbureau ProDemos, heeft als doel om de interesse voor democratische besluitvorming te wekken en uit te leggen hoe lokale politiek werkt. De leerlingen ervaren in het spel dat er overleg nodig is om een meerderheid voor een besluit te krijgen.

79af6a13882d5cf8ec8cca5fcbf7bf77

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.