gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bovenbouwscholieren kiezen voor bos in hun ideale Dordt

8086a0031d016816fccd4ee79b56dc65

Een korte kennismaking met de gemeenteraad voor leerlingen uit groep 7 en 8 van OBS De Griffioen donderdagochtend. Zij gingen in de Raadszaal van het Stadhuis met elkaar in debat over wat zij belangrijk vinden in een stad, als onderdeel van het Democracity-spel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wisten zij meer dan de helft van hun klasgenoten te overtuigen voor hun gebouw of voorziening, dan werd het in de stad gebouwd. De scholieren hadden een meerderheid bij de stemming om een bos in de stad te plaatsen. Een voorstel om een moskee en een fabriek te bouwen, werd afgewezen.

“Ik kan het begrijpen, want het is wel slecht voor de natuur, en die natuur is ook belangrijk”, vond Tim, die wel voor de bouw van de fabriek stemde.

Het spel, ontwikkeld door voorlichtingsbureau ProDemos, heeft als doel om de interesse voor democratische besluitvorming te wekken en uit te leggen hoe lokale politiek werkt. De leerlingen ervaren in het spel dat er overleg nodig is om een meerderheid voor een besluit te krijgen.

79af6a13882d5cf8ec8cca5fcbf7bf77

Lees ook

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”