Dordrecht, Netherlands

Brand op jacht naar wereldtitel veldrijden: “Ik droom van de regenboogtrui”

Al elf keer won de in Dordt geboren Lucinda Brand dit seizoen een wedstrijd in het veldrijden. Zaterdag staat ze in Oostende als een van de favorieten aan de start op het wereldkampioenschap om haar topjaar te bekronen met de gouden plak.
Corrado Francke | 30 januari 2021 08:40 | Aangepast op 30 januari 2021 08:40
De veldrijdster, die nog nooit eerder een WK bij de Elite-dames wist te winnen, vertelt in een interview met Sporza dat haar techniek er op vooruit is gegaan. Ook heeft ze veel crossen in de benen en vaak getraind in het bos. “Dat maakt het verschil met andere jaren”, aldus Brand.


Kracht

Juist haar techniek is een punt waar ze vergeleken de Rotterdamse titelverdedigster Ceylin del Carmen Alvarado in eerdere seizoenen regelmatig nog de mindere was. Dit compenseert ze dan wel door haar kracht en uithoudingsvermogen.


“Ik wil natuurlijk heel graag dat WK winnen”, zegt Brand tegen Sporza. “Maar mijn seizoen is niet mislukt als dat niet gebeurt. Ik kan net zo goed ook naast het podium vallen, ik wil me vooral niet gek laten maken.”


Alvarado & Betsema

Naast de Dordtse is Alvarado kanshebber voor de titel. Ook Denise Betsema, die bekend staat als een goede zandrijdster, staat hoog op alle favorietenlijstjes.


De wedstrijd wordt om 15:15 verreden en is live op televisie te volgen via de NOS, Sporza en Eurosport.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...