Dordrecht, Netherlands

Brand schudt concurrentie van zich af en pakt wereldtitel veldrijden

De in Dordrecht geboren Lucinda Brand is de nieuwe wereldkampioene veldrijden. In het Belgische Oostende schudde ze Annemarie Worst in de laatste ronde van zich af en kwam solo over de streep.
Corrado Francke | 30 januari 2021 16:10 | Aangepast op 30 januari 2021 16:10
Brand haar start was goed, terwijl regerend wereldkampioene Ceylin del Carmen Alvarado ten val kwam en meteen kostbare seconden op de Dordtse verloor.


Zware zandstrook
In de lange, zware zandstrook aan de Vlaamse kust bleek Denise Betsema echter de snellere. De Texelse had na de eerste ronde zeven seconden voorsprong op Brand, maar anderhalve rondes later snelden Brand en Worst op het harde zand aan de kustlijn naar haar toe.

Betsema moest als eerste van het drietal lossen. In de laatste ronde passeerde Worst de Dordtse nog buitenom, maar twee bochten later zat Brand aan de binnenkant en kwam Worst ten val.

Solo over de streep
Brand hield het hoofd koel en kwam na ruim drie kwartier koers solo over de streep.

Het is voor het eerst dat de veldrijdster het WK wint bij de Elite-dames, de hoogste klasse in het veldrijden voor vrouwen. Eerder werd ze vierde, twee keer derde en één keer tweede.

foto: Sporza

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...