Dordrecht, Netherlands

Brand zwoegt en ploetert zich naar eindwinst in Wereldbeker

Lucinda Brand heeft zich zondag verzekerd van de eindwinst in de Wereldbeker-competitie veldrijden. In het Zeeuwse Hulst was een tweede plaats genoeg om het eindklassement op haar naam te schrijven.
Corrado Francke | 4 januari 2021 11:39 | Aangepast op 4 januari 2021 11:39
Mindere start

De start in de vierde van de vijf wedstrijden in de Wereldbeker was minder goed voor de in Dordt geboren Brand. Toen de 31-jarige veldrijdster naar een tweede plaats was gereden, was Denise Betsema er al vandoor aan de kop van de wedstrijd.

Op het parcours aan de oevers van de Westerschelde werd de race door het vele draai- en keerwerk en een aantal modderplassen lastig gemaakt. Brand zwoegde zich hier doorheen, maar dit was niet voldoende om de Texelse Betsema nog in te halen, die met ruimte voorsprong de overwinning greep.

Van eindwinst verzekerd
Brand wist wel Ceylin del Carmen Alvarado achter zich te houden en eindigde daardoor op een tweede plaats. In het algemeen klassement heeft ze 150 punten: genoeg om nu al verzekerd te zijn van eindwinst.

Op 24 januari is de laatste wedstrijd in de Wereldbeker in Overijse.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...