De Dordtse brandweer rukte zaterdagochtend uit voor een brandmelding in de Dordtse Poorten, de gevangenis op de Kerkeplaat.
Redactie Streekomroep | 12 oktober 2026 14:37
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 13 oktober 2026 08:26
Corrado Francke | 18 oktober 2026 20:00
De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.
De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”
De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.
Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.
Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”
Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.