Dordrecht, Netherlands

Brandbrief over treinverbinding

Burgemeester Arno Brok van Dordrecht heeft staatssecretaris Dijksma in een brandbrief met klem verzocht gehoor te geven aan de Kamerbrede motie om de Intercity-verbinding tussen Dordrecht en Brabant te behouden. De NS wil die verbinding per 2017 schrappen.
arjan Verwoerd | 8 maart 2016 20:24 | Aangepast op 8 maart 2016 20:24
Dordrecht, gesteund door andere gemeenten, regio's en provincies, strijdt al lange tijd tegen dit voornemen. 

Het voornemen van de NS berokkent stad en regio de komende jaren miljoenen aan economische en maatschappelijke schade, zo blijkt uit een kosten-baten analyse. Dordrecht heeft de staatssecretaris een uitgewerkte oplossing aangereikt om die schade te voorkomen: de Benelux-lijn via Dordrecht laten rijden is in de dienstregeling in te passen. 

 

Pendel

In een eerder stadium heeft de NS voorgesteld een IC-pendel tussen Dordrecht en Breda te laten rijden als vervanger van de bestaande Intercity. Voor De gemeente is zo'n pendel alleen bespreekbaar als tijdelijke oplossing. "Dordrecht heeft de voorwaarde dat we over twee jaar om tafel zitten om weer volwaardige IC-verbindingen in te passen", aldus wethouder Van der Linden. Meebetalen aan de exploitatie van zo'n pendel, zoals eerder is voorgesteld, blijft voor de gemeente Dordrecht onacceptabel.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...