gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandbrief voor meer bijstand van Rijk

De Drechtsteden hebben een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamer. Ze krijgen te weinig uitkeringsgeld van het Rijk. Volgend jaar moeten ze zelf tussen de 11 en 14 miljoen euro bijleggen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Drechtsteden moeten dit jaar al 7,5 miljoen bijbetalen. Er zijn meer steden die hetzelfde probleem hebben. Plaatsen met minder dan 40.000 inwoners houden juist geld over.

Wethouder Peter Heijkoop wil dat de Tweede Kamer nog eens goed kijkt naar het verdeelmodel van de Rijksbijdrage. Volgens hem voldoet het op papier, maar deugt de uitvoering niet.

Heijkoop verwacht dat het aantal bijstandsuitkeringen volgend jaar met 400 toeneemt tot 7000. Dat komt door de slechte economische situatie in de Drechtsteden en instroom van mensen die nu nog een WW-uitkering hebben, maar daar volgend jaar geen recht meer op hebben. Ook neemt het aantal statushouders toe.

Lees ook

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.