gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandbrief voor meer bijstand van Rijk

De Drechtsteden hebben een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamer. Ze krijgen te weinig uitkeringsgeld van het Rijk. Volgend jaar moeten ze zelf tussen de 11 en 14 miljoen euro bijleggen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Drechtsteden moeten dit jaar al 7,5 miljoen bijbetalen. Er zijn meer steden die hetzelfde probleem hebben. Plaatsen met minder dan 40.000 inwoners houden juist geld over.

Wethouder Peter Heijkoop wil dat de Tweede Kamer nog eens goed kijkt naar het verdeelmodel van de Rijksbijdrage. Volgens hem voldoet het op papier, maar deugt de uitvoering niet.

Heijkoop verwacht dat het aantal bijstandsuitkeringen volgend jaar met 400 toeneemt tot 7000. Dat komt door de slechte economische situatie in de Drechtsteden en instroom van mensen die nu nog een WW-uitkering hebben, maar daar volgend jaar geen recht meer op hebben. Ook neemt het aantal statushouders toe.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.