gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandbrief voor meer bijstand van Rijk

De Drechtsteden hebben een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamer. Ze krijgen te weinig uitkeringsgeld van het Rijk. Volgend jaar moeten ze zelf tussen de 11 en 14 miljoen euro bijleggen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Drechtsteden moeten dit jaar al 7,5 miljoen bijbetalen. Er zijn meer steden die hetzelfde probleem hebben. Plaatsen met minder dan 40.000 inwoners houden juist geld over.

Wethouder Peter Heijkoop wil dat de Tweede Kamer nog eens goed kijkt naar het verdeelmodel van de Rijksbijdrage. Volgens hem voldoet het op papier, maar deugt de uitvoering niet.

Heijkoop verwacht dat het aantal bijstandsuitkeringen volgend jaar met 400 toeneemt tot 7000. Dat komt door de slechte economische situatie in de Drechtsteden en instroom van mensen die nu nog een WW-uitkering hebben, maar daar volgend jaar geen recht meer op hebben. Ook neemt het aantal statushouders toe.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.