gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandbrief voor meer bijstand van Rijk

De Drechtsteden hebben een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamer. Ze krijgen te weinig uitkeringsgeld van het Rijk. Volgend jaar moeten ze zelf tussen de 11 en 14 miljoen euro bijleggen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Drechtsteden moeten dit jaar al 7,5 miljoen bijbetalen. Er zijn meer steden die hetzelfde probleem hebben. Plaatsen met minder dan 40.000 inwoners houden juist geld over.

Wethouder Peter Heijkoop wil dat de Tweede Kamer nog eens goed kijkt naar het verdeelmodel van de Rijksbijdrage. Volgens hem voldoet het op papier, maar deugt de uitvoering niet.

Heijkoop verwacht dat het aantal bijstandsuitkeringen volgend jaar met 400 toeneemt tot 7000. Dat komt door de slechte economische situatie in de Drechtsteden en instroom van mensen die nu nog een WW-uitkering hebben, maar daar volgend jaar geen recht meer op hebben. Ook neemt het aantal statushouders toe.

Lees ook

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.