gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandbrief voor meer bijstand van Rijk

De Drechtsteden hebben een brandbrief gestuurd aan de Tweede Kamer. Ze krijgen te weinig uitkeringsgeld van het Rijk. Volgend jaar moeten ze zelf tussen de 11 en 14 miljoen euro bijleggen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Drechtsteden moeten dit jaar al 7,5 miljoen bijbetalen. Er zijn meer steden die hetzelfde probleem hebben. Plaatsen met minder dan 40.000 inwoners houden juist geld over.

Wethouder Peter Heijkoop wil dat de Tweede Kamer nog eens goed kijkt naar het verdeelmodel van de Rijksbijdrage. Volgens hem voldoet het op papier, maar deugt de uitvoering niet.

Heijkoop verwacht dat het aantal bijstandsuitkeringen volgend jaar met 400 toeneemt tot 7000. Dat komt door de slechte economische situatie in de Drechtsteden en instroom van mensen die nu nog een WW-uitkering hebben, maar daar volgend jaar geen recht meer op hebben. Ook neemt het aantal statushouders toe.

Lees ook

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.