gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer in de Sequoia-flat: ‘Lopen straks voor het goede doel’

6a730796fdc0df822da1c869e3f0bb16

Luchtflessen op de rug, ademen door een masker, en dan nog eens twee keer driehonderd traptreden beklimmen. Een tiental brandweerlieden deden dat woensdag in de Sequoia-flat in de Dordtse Stadspolders. Ze beklimmen de hoogste flat van de stad om te trainen voor de Firefighters Stairclimb in Almere. Hier moeten ze in volle bepakking zeshonderd treden bestijgen. "Het is vermoeiend, maar als je het hebt gedaan, dan voel je je wel voldaan", vertelt één van de brandweerlieden.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
350 spuitgasten uit heel Nederland gaan 9 september naar Almere. Ze staan stil bij de slachtoffers bij de terreuraanslag op 9/11 in New York. Tegelijkertijd is er een goed doel aan verbonden. Gerben van den Boom van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid legt uit: “Hulpverleners maken heftige gebeurtenissen mee, hierdoor krijgen sommige te maken met PTSS.” PTSS is het zogeheten ´Post Traumatische Stress Syndroom´, waarbij mensen na heftige ervaringen met lichamelijke en psychische klachten blijven lopen.

Zo is er volgens Van den Boom binnen de organisatie aandacht voor de verwerking van traumatische gebeurtenissen. “Denk aan het incident in Nieuw-Beijerland. Als je ziet wat zij hebben meegemaakt en gezien, dan is daar echt nazorg voor nodig. Je moet je voorstellen dat we in gesprek gaan met de collega's waar zij behoefte aan hebben." Volgens Van den Boom is het belangrijk om daar namens de Veiligheidsregio aandacht aan te besteden.

Allerlei soorten incidenten
Eén van de brandweermannen die de Sequoia-flat beklom, vertelt wat hij in zijn werk heeft meegemaakt. “Zelf was ik vroeg aanwezig bij de N3 toen iemand overleed door hijswerkzaamheden. Het is een incident wat je bijblijft."

Vrijwilliger brandweer Kayligh: “Het is belangrijk om er over te praten als je zoiets meemaakt. Zelf heb ik nog niet iets meegemaakt, waarbij ik even moet stilstaan; collega's ongetwijfeld wel. Maar ik vind dat als je iets hebt meegemaakt, het bespreekbaar gemaakt moet worden. Je kunt er niet mee blijven lopen, en het maar gaan negeren. Als je dat doet dan heb je er over twintig jaar nog last van."

Om daar extra bij stil te staan, gaan om 9 september 350 brandweerlieden het World Trade Center in Almere beklimmen. Waarbij bovenin de toren hen een adembenemend uitzicht staat te wachten.

Lees meer over:

|

Lees ook

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.