Buurtbewoners konden nog net op tijd de bewoners en de hulpdiensten waarschuwen afgelopen zondag.
Redactie Streekomroep | 26 juni 2026 18:00
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 5 juli 2026 10:00
Redactie Streekomroep | 30 juni 2026 11:26
hitte
Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.
Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.
Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.
De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.
Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.
In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.