gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer rukt bijna 200 keer uit tijdens jaarwisseling

04f06021df2e2a929b778177e7259467

De jaarwisseling is in Dordrecht overal goed en feestelijk verlopen, dat schrijft burgemeester Wouter Kolff in een van zijn eerste tweets van het jaar. Desondanks moesten de hulpdiensten hard aan de bak. In de Nieuwjaarsnacht zijn vier mensen opgepakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brandweer van Zuid-Holland-Zuid werd bijna tweehonderd keer opgeroepen voor brand. Daarmee had de brandweer het deze jaarwisseling drukker dan vorig jaar. Het merendeel van de gemelde branden waren containerbranden en buitenbranden van bijvoorbeeld afval en enkele vreugdevuren.


In de stad zijn meerdere auto’s in vlammen opgegaan. Het was onder andere raak aan de Zoutmanstraat in Wielwijk (brandweer bij) en in de Mecklenburgstraat in Nieuw Krispijn. Op de Nagtegaalplaats in Het Reeland brandden twee auto’s uit. Alle brandjes zijn waarschijnlijk door vuurwerk ontstaan.

De brandweerlieden van de gemeenten Dordrecht, Gorinchem en Zwijndrecht moesten het vaakst aan het werk. Niet alleen de brandweer moest hard aan de bak, de politie had ook geen rustig nachtje. Rond 01:00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Stadsbibliotheek op de Groenmarkt. De bestuurder raakte daarbij mogelijk gewond, maar nam de benen. Agenten zijn naar de automobilist op zoek gegaan. Bij het ongeluk raakte verder niemand gewond.

Lees ook

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.