gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer rukt bijna 200 keer uit tijdens jaarwisseling

04f06021df2e2a929b778177e7259467

De jaarwisseling is in Dordrecht overal goed en feestelijk verlopen, dat schrijft burgemeester Wouter Kolff in een van zijn eerste tweets van het jaar. Desondanks moesten de hulpdiensten hard aan de bak. In de Nieuwjaarsnacht zijn vier mensen opgepakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brandweer van Zuid-Holland-Zuid werd bijna tweehonderd keer opgeroepen voor brand. Daarmee had de brandweer het deze jaarwisseling drukker dan vorig jaar. Het merendeel van de gemelde branden waren containerbranden en buitenbranden van bijvoorbeeld afval en enkele vreugdevuren.


In de stad zijn meerdere auto’s in vlammen opgegaan. Het was onder andere raak aan de Zoutmanstraat in Wielwijk (brandweer bij) en in de Mecklenburgstraat in Nieuw Krispijn. Op de Nagtegaalplaats in Het Reeland brandden twee auto’s uit. Alle brandjes zijn waarschijnlijk door vuurwerk ontstaan.

De brandweerlieden van de gemeenten Dordrecht, Gorinchem en Zwijndrecht moesten het vaakst aan het werk. Niet alleen de brandweer moest hard aan de bak, de politie had ook geen rustig nachtje. Rond 01:00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Stadsbibliotheek op de Groenmarkt. De bestuurder raakte daarbij mogelijk gewond, maar nam de benen. Agenten zijn naar de automobilist op zoek gegaan. Bij het ongeluk raakte verder niemand gewond.

Lees ook

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”