gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer rukt bijna 200 keer uit tijdens jaarwisseling

04f06021df2e2a929b778177e7259467

De jaarwisseling is in Dordrecht overal goed en feestelijk verlopen, dat schrijft burgemeester Wouter Kolff in een van zijn eerste tweets van het jaar. Desondanks moesten de hulpdiensten hard aan de bak. In de Nieuwjaarsnacht zijn vier mensen opgepakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brandweer van Zuid-Holland-Zuid werd bijna tweehonderd keer opgeroepen voor brand. Daarmee had de brandweer het deze jaarwisseling drukker dan vorig jaar. Het merendeel van de gemelde branden waren containerbranden en buitenbranden van bijvoorbeeld afval en enkele vreugdevuren.


In de stad zijn meerdere auto’s in vlammen opgegaan. Het was onder andere raak aan de Zoutmanstraat in Wielwijk (brandweer bij) en in de Mecklenburgstraat in Nieuw Krispijn. Op de Nagtegaalplaats in Het Reeland brandden twee auto’s uit. Alle brandjes zijn waarschijnlijk door vuurwerk ontstaan.

De brandweerlieden van de gemeenten Dordrecht, Gorinchem en Zwijndrecht moesten het vaakst aan het werk. Niet alleen de brandweer moest hard aan de bak, de politie had ook geen rustig nachtje. Rond 01:00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Stadsbibliotheek op de Groenmarkt. De bestuurder raakte daarbij mogelijk gewond, maar nam de benen. Agenten zijn naar de automobilist op zoek gegaan. Bij het ongeluk raakte verder niemand gewond.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.