gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer rukt bijna 200 keer uit tijdens jaarwisseling

04f06021df2e2a929b778177e7259467

De jaarwisseling is in Dordrecht overal goed en feestelijk verlopen, dat schrijft burgemeester Wouter Kolff in een van zijn eerste tweets van het jaar. Desondanks moesten de hulpdiensten hard aan de bak. In de Nieuwjaarsnacht zijn vier mensen opgepakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brandweer van Zuid-Holland-Zuid werd bijna tweehonderd keer opgeroepen voor brand. Daarmee had de brandweer het deze jaarwisseling drukker dan vorig jaar. Het merendeel van de gemelde branden waren containerbranden en buitenbranden van bijvoorbeeld afval en enkele vreugdevuren.


In de stad zijn meerdere auto’s in vlammen opgegaan. Het was onder andere raak aan de Zoutmanstraat in Wielwijk (brandweer bij) en in de Mecklenburgstraat in Nieuw Krispijn. Op de Nagtegaalplaats in Het Reeland brandden twee auto’s uit. Alle brandjes zijn waarschijnlijk door vuurwerk ontstaan.

De brandweerlieden van de gemeenten Dordrecht, Gorinchem en Zwijndrecht moesten het vaakst aan het werk. Niet alleen de brandweer moest hard aan de bak, de politie had ook geen rustig nachtje. Rond 01:00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Stadsbibliotheek op de Groenmarkt. De bestuurder raakte daarbij mogelijk gewond, maar nam de benen. Agenten zijn naar de automobilist op zoek gegaan. Bij het ongeluk raakte verder niemand gewond.

Lees ook

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.