gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer rukt bijna 200 keer uit tijdens jaarwisseling

04f06021df2e2a929b778177e7259467

De jaarwisseling is in Dordrecht overal goed en feestelijk verlopen, dat schrijft burgemeester Wouter Kolff in een van zijn eerste tweets van het jaar. Desondanks moesten de hulpdiensten hard aan de bak. In de Nieuwjaarsnacht zijn vier mensen opgepakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brandweer van Zuid-Holland-Zuid werd bijna tweehonderd keer opgeroepen voor brand. Daarmee had de brandweer het deze jaarwisseling drukker dan vorig jaar. Het merendeel van de gemelde branden waren containerbranden en buitenbranden van bijvoorbeeld afval en enkele vreugdevuren.


In de stad zijn meerdere auto’s in vlammen opgegaan. Het was onder andere raak aan de Zoutmanstraat in Wielwijk (brandweer bij) en in de Mecklenburgstraat in Nieuw Krispijn. Op de Nagtegaalplaats in Het Reeland brandden twee auto’s uit. Alle brandjes zijn waarschijnlijk door vuurwerk ontstaan.

De brandweerlieden van de gemeenten Dordrecht, Gorinchem en Zwijndrecht moesten het vaakst aan het werk. Niet alleen de brandweer moest hard aan de bak, de politie had ook geen rustig nachtje. Rond 01:00 uur reed een zwarte Seat tegen de gevel van de Stadsbibliotheek op de Groenmarkt. De bestuurder raakte daarbij mogelijk gewond, maar nam de benen. Agenten zijn naar de automobilist op zoek gegaan. Bij het ongeluk raakte verder niemand gewond.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.