gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer test watertoevoer spoorzone

Het Weizigtpark en een parkeerterrein bij muziekcentrum Benevia waren vandaag iets minder toegankelijk. Daar liepen namelijk tientallen brandweermannen rond voor een test van de watervoorziening.

Daan Berg |  | Aangepast op
De regionale brandweer en het waterschap werkten in deze test samen, om te kijken of in de spoorzone genoeg water te krijgen is in geval van een grote calamiteit. Dit is belangrijk vanwege de gevaarlijke stoffen die over het spoor worden vervoerd.

Een brandweerpomp verplaatst zo'n 6000 liter per minuut. Daarom is niet ieder willekeurig slootje geschikt als bluswater. Vanochtend werd het water in het Weizigtpark onderworpen aan de test, vanmiddag was het water bij station Dordrecht-Zuid aan de beurt.
Waarschijnlijk komt er komende zomer een vervolg op deze test. Dan hebben planten kunnen groeien waardoor de sloten mogelijk wat minder schoon zijn; de Veiligheidsregio wil graag weten of dat een probleem kan vormen voor de apparatuur.

In elk geval ging het vanochtend goed in het Weizigtpark, aldus Sas Graansma van de Veiligheidsregio. Zijn reactie, en een inkijkje in wat er vanochtend in het Weizigtpark gebeurde, is hieronder te zien.

Lees ook

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

ONTVOERING WEBSITE FOTO

Twee mannen vast na gijzeling, mogelijk verband met inbeslagname drugs

De politie heeft twee mensen opgepakt op verdenking van een gijzeling van een man in een flat in Zwijndrecht. Het gaat om twee mannen van 18 en 19 jaar oud, uit Papendrecht en Rotterdam.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.