gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer test watertoevoer spoorzone

Het Weizigtpark en een parkeerterrein bij muziekcentrum Benevia waren vandaag iets minder toegankelijk. Daar liepen namelijk tientallen brandweermannen rond voor een test van de watervoorziening.

Daan Berg |  | Aangepast op
De regionale brandweer en het waterschap werkten in deze test samen, om te kijken of in de spoorzone genoeg water te krijgen is in geval van een grote calamiteit. Dit is belangrijk vanwege de gevaarlijke stoffen die over het spoor worden vervoerd.

Een brandweerpomp verplaatst zo'n 6000 liter per minuut. Daarom is niet ieder willekeurig slootje geschikt als bluswater. Vanochtend werd het water in het Weizigtpark onderworpen aan de test, vanmiddag was het water bij station Dordrecht-Zuid aan de beurt.
Waarschijnlijk komt er komende zomer een vervolg op deze test. Dan hebben planten kunnen groeien waardoor de sloten mogelijk wat minder schoon zijn; de Veiligheidsregio wil graag weten of dat een probleem kan vormen voor de apparatuur.

In elk geval ging het vanochtend goed in het Weizigtpark, aldus Sas Graansma van de Veiligheidsregio. Zijn reactie, en een inkijkje in wat er vanochtend in het Weizigtpark gebeurde, is hieronder te zien.

Lees ook

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.