gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer test watertoevoer spoorzone

Het Weizigtpark en een parkeerterrein bij muziekcentrum Benevia waren vandaag iets minder toegankelijk. Daar liepen namelijk tientallen brandweermannen rond voor een test van de watervoorziening.

Daan Berg |  | Aangepast op
De regionale brandweer en het waterschap werkten in deze test samen, om te kijken of in de spoorzone genoeg water te krijgen is in geval van een grote calamiteit. Dit is belangrijk vanwege de gevaarlijke stoffen die over het spoor worden vervoerd.

Een brandweerpomp verplaatst zo'n 6000 liter per minuut. Daarom is niet ieder willekeurig slootje geschikt als bluswater. Vanochtend werd het water in het Weizigtpark onderworpen aan de test, vanmiddag was het water bij station Dordrecht-Zuid aan de beurt.
Waarschijnlijk komt er komende zomer een vervolg op deze test. Dan hebben planten kunnen groeien waardoor de sloten mogelijk wat minder schoon zijn; de Veiligheidsregio wil graag weten of dat een probleem kan vormen voor de apparatuur.

In elk geval ging het vanochtend goed in het Weizigtpark, aldus Sas Graansma van de Veiligheidsregio. Zijn reactie, en een inkijkje in wat er vanochtend in het Weizigtpark gebeurde, is hieronder te zien.

Lees ook

stembureauraadslid.png

gemeenteraad

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.