gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brandweer test watertoevoer spoorzone

Het Weizigtpark en een parkeerterrein bij muziekcentrum Benevia waren vandaag iets minder toegankelijk. Daar liepen namelijk tientallen brandweermannen rond voor een test van de watervoorziening.

Daan Berg |  | Aangepast op
De regionale brandweer en het waterschap werkten in deze test samen, om te kijken of in de spoorzone genoeg water te krijgen is in geval van een grote calamiteit. Dit is belangrijk vanwege de gevaarlijke stoffen die over het spoor worden vervoerd.

Een brandweerpomp verplaatst zo'n 6000 liter per minuut. Daarom is niet ieder willekeurig slootje geschikt als bluswater. Vanochtend werd het water in het Weizigtpark onderworpen aan de test, vanmiddag was het water bij station Dordrecht-Zuid aan de beurt.
Waarschijnlijk komt er komende zomer een vervolg op deze test. Dan hebben planten kunnen groeien waardoor de sloten mogelijk wat minder schoon zijn; de Veiligheidsregio wil graag weten of dat een probleem kan vormen voor de apparatuur.

In elk geval ging het vanochtend goed in het Weizigtpark, aldus Sas Graansma van de Veiligheidsregio. Zijn reactie, en een inkijkje in wat er vanochtend in het Weizigtpark gebeurde, is hieronder te zien.

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.