Dordrecht, Netherlands

Brandweer test watertoevoer spoorzone

Het Weizigtpark en een parkeerterrein bij muziekcentrum Benevia waren vandaag iets minder toegankelijk. Daar liepen namelijk tientallen brandweermannen rond voor een test van de watervoorziening.
Daan Berg | 15 februari 2017 16:03 | Aangepast op 15 februari 2017 16:03
De regionale brandweer en het waterschap werkten in deze test samen, om te kijken of in de spoorzone genoeg water te krijgen is in geval van een grote calamiteit. Dit is belangrijk vanwege de gevaarlijke stoffen die over het spoor worden vervoerd.

Een brandweerpomp verplaatst zo'n 6000 liter per minuut. Daarom is niet ieder willekeurig slootje geschikt als bluswater. Vanochtend werd het water in het Weizigtpark onderworpen aan de test, vanmiddag was het water bij station Dordrecht-Zuid aan de beurt.
Waarschijnlijk komt er komende zomer een vervolg op deze test. Dan hebben planten kunnen groeien waardoor de sloten mogelijk wat minder schoon zijn; de Veiligheidsregio wil graag weten of dat een probleem kan vormen voor de apparatuur.

In elk geval ging het vanochtend goed in het Weizigtpark, aldus Sas Graansma van de Veiligheidsregio. Zijn reactie, en een inkijkje in wat er vanochtend in het Weizigtpark gebeurde, is hieronder te zien.

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...