Aan de Jan Ligthartlaan is de brandweer woensdagavond in actie gekomen om gevaarlijk loszittende dakbedekking te verwijderen van een leegstaande school.
Rowan Havelaar | Redactie Streekomroep | 10 augustus 2026 17:00
Redactie Streekomroep | 10 augustus 2026 16:00
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 17 augustus 2026 18:16
De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.
De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”
Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.
Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.
Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.
Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.