Dordrecht, Netherlands

Brandweer Zuid-Holland Zuid ontvangt nieuw blusvoertuig

De brandweer Zuid-Holland Zuid heeft er een gloednieuw blusvoertuig bij. Dinsdagmiddag werd de tankautospuit gepresenteerd. Cees van Andel, projectleider van de nieuwe tankautospuiten, ontving de sleutel symbolische van Remco Niks, de leverancier van de blusvoertuig.
Emma Meijer | 16 september 2020 14:00 | Aangepast op 16 september 2020 14:00
De nieuwe tankautospuiten zijn toekomstproof, dat betekent dat het voertuig zo is aangepast dat het mee kan veranderen in de toekomst. “Zo zien we dat branden groter worden en dat we dus meer water nodig hebben” vertelt Gerben van den Boom van de Veiligheidsregio.

Er is een prototype gebruikt om het voertuig te verbeteren. Zo kon de Veiligheidsregio zien wat er nog veranderd moest worden aan de tankautospuit. De wagens worden intensief gebruikt door de brandweer en moeten altijd inzetbaar zijn voor brandbestrijding en hulpverlening.

Remco Niks levert twintig tankautospuiten in een periode van vier jaar. Het bureau Vakbekwaamheid ontving het eerste exemplaar en dat zal gebruikt worden voor de opleiding en training van het brandweerpersoneel.

Foto: Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...

Bolderbraderie op de Merwebolder ondanks hitte groot succes

Op het terrein van de Merwebolder aan de Touwbaan in Sliedrecht vond weer de jaarlijkse Bolder Brade...

Zonovergoten Fiets4Daagse onverminderd populair: 'Heel fijn'

Het was een warme en pittige tocht, maar de Ridderkerkse Fiets4Daagse bleek ook dit jaar onverminder...

Scholieren krijgen materialen die van drugsuithalers zijn afgepakt: 'Fantastisch initiatief'

Leerlingen van het Dordtse Da Vinci College gebruiken vanaf nu gereedschappen die het Openbaar Minis...