Stel op de hele N3 een maximumsnelheid van 80 km per uur in. Het college van B&W dringt daar in een brief aan minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu op aan.
Op de N3 vinden geregeld ongelukken plaats. De gemeente stelt dat de weg gevaarlijk is door smalle en korte invoegstroken. De onveiligheid neemt nog toe doordat de N3 een route voor gevaarlijke stoffen is. De beperking van de maximumsnelheid zou een bijdrage aan de verbetering van de veiligheid zijn.
Ook de geluidsoverlast zou er door worden beperkt. De Omgevingsdienst heeft geconstateerd dat duizenden bewoners langs de N3 blootstaan aan een hoge geluidsbelasting. Op een klein deel dreigt die belasting de norm al te overschrijden.
Mogelijkheden om met fysieke maatregelen de veiligheid te verbeteren zijn beperkt. Een maximum van 80 km/u is goedkoop en snel in te voeren. Samen met het groot onderhoud waarvoor Rijkswaterstaat in 2019 60 miljoen heeft gereserveerd kan dit de veiligheid structureel verbeteren.