gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brief over Chemours voor Staart-Oost

Bewoners van Staart-Oost hebben gisteren een brief van de gemeente gekregen met een update van het dossier Chemours.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin informeren de wethouders van Zorg en Welzijn, Karin Lambrechts, en van Duurzaamheid en Milieu, Van der Linden, de bedrijven en bewoners over de laatste stand van zaken van onderzoeken en vergunningen. Volgens de wethouders is de toestand zo, dat de burgers zich geen zorgen hoeven te maken over de veiligheid van het drinkwater. Ook voor de toekomst zien zij een verbetering in de uitstoot van chemicaliën door het gebruik van koolstoffilters door Chemours en Dupont. Naar de veiligheid van zelf-verbouwde groente en fruit wordt door het RIVM nog nader onderzoek gedaan. Dat moet daar aan het eind van het jaar duidelijkheid over geven. De bedrijven bereiden nu de aanvraag van nieuwe vergunningen bij de provincie voor. Die procedure wordt nauwlettend gevolgd.

Lees ook

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.