gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brief over Chemours voor Staart-Oost

Bewoners van Staart-Oost hebben gisteren een brief van de gemeente gekregen met een update van het dossier Chemours.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Daarin informeren de wethouders van Zorg en Welzijn, Karin Lambrechts, en van Duurzaamheid en Milieu, Van der Linden, de bedrijven en bewoners over de laatste stand van zaken van onderzoeken en vergunningen. Volgens de wethouders is de toestand zo, dat de burgers zich geen zorgen hoeven te maken over de veiligheid van het drinkwater. Ook voor de toekomst zien zij een verbetering in de uitstoot van chemicaliën door het gebruik van koolstoffilters door Chemours en Dupont. Naar de veiligheid van zelf-verbouwde groente en fruit wordt door het RIVM nog nader onderzoek gedaan. Dat moet daar aan het eind van het jaar duidelijkheid over geven. De bedrijven bereiden nu de aanvraag van nieuwe vergunningen bij de provincie voor. Die procedure wordt nauwlettend gevolgd.

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.