Dordrecht, Netherlands

Britten nemen Fokker over

Fokker Technologies in Papendrecht wordt overgenomen door de Britse toeleverancier aan de luchtvaartindustrie GKN. Dat melden diverse media. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 706 miljoen euro.
arjan Verwoerd | 28 juli 2015 09:13 | Aangepast op 28 juli 2015 09:13
Het hoofdkantoor van Fokker blijft na de overname in Papendrecht. In 2012 werd het bedrijf volledig losgekoppeld van Stork, om financieel zelfstandig te opereren. 

Experts hadden erop gerekend dat Fokker op termijn naar de beurs zou gaan. In 1996 ging Fokker failliet maar maakt dankzij Sork een succesvolle doorstart.

Het huidige Fokker is gespecialiseerd in het maken van onderdelen, elektrische systemen en landingsgestellen alsmede het onderhoud aan helikopters en vliegtuigen. Het bedrijf voert onder andere onderhoud uit aan vliegtuigen die door Fokker Aircraft zijn gebouwd.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...