Dordrecht, Netherlands

Britten nemen Fokker over

Fokker Technologies in Papendrecht wordt overgenomen door de Britse toeleverancier aan de luchtvaartindustrie GKN. Dat melden diverse media. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 706 miljoen euro.
arjan Verwoerd | 28 juli 2015 09:13 | Aangepast op 28 juli 2015 09:13
Het hoofdkantoor van Fokker blijft na de overname in Papendrecht. In 2012 werd het bedrijf volledig losgekoppeld van Stork, om financieel zelfstandig te opereren. 

Experts hadden erop gerekend dat Fokker op termijn naar de beurs zou gaan. In 1996 ging Fokker failliet maar maakt dankzij Sork een succesvolle doorstart.

Het huidige Fokker is gespecialiseerd in het maken van onderdelen, elektrische systemen en landingsgestellen alsmede het onderhoud aan helikopters en vliegtuigen. Het bedrijf voert onder andere onderhoud uit aan vliegtuigen die door Fokker Aircraft zijn gebouwd.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...