Dordrecht, Netherlands

Britten nemen Fokker over

Fokker Technologies in Papendrecht wordt overgenomen door de Britse toeleverancier aan de luchtvaartindustrie GKN. Dat melden diverse media. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 706 miljoen euro.
arjan Verwoerd | 28 juli 2015 09:13 | Aangepast op 28 juli 2015 09:13
Het hoofdkantoor van Fokker blijft na de overname in Papendrecht. In 2012 werd het bedrijf volledig losgekoppeld van Stork, om financieel zelfstandig te opereren. 

Experts hadden erop gerekend dat Fokker op termijn naar de beurs zou gaan. In 1996 ging Fokker failliet maar maakt dankzij Sork een succesvolle doorstart.

Het huidige Fokker is gespecialiseerd in het maken van onderdelen, elektrische systemen en landingsgestellen alsmede het onderhoud aan helikopters en vliegtuigen. Het bedrijf voert onder andere onderhoud uit aan vliegtuigen die door Fokker Aircraft zijn gebouwd.

Lees ook

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...