Dordrecht, Netherlands

Broeibrand Huisvuilcentrale Dordrecht is uit

De broeibrand die afgelopen woensdag is ontstaan bij de Huisvuilcentrale (HVC) in Dordrecht is uit. In een berg afval van 10 duizend ton was broei ontstaan. Maandagavond werd het sein 'brand meester' gegeven.
Jordy Nijenhuis | 7 mei 2019 13:34 | Aangepast op 7 mei 2019 13:34
De afvalhoop in de speciale 'bunker' van de centrale wordt nu verder afgegraven. Dat gaat nog ongeveer twee weken duren, zegt een woordvoerder van HVC.

Deze maandag is de aanvoer van restafval van huishoudens uit de Drechtsteden weer hervat. Dat wordt nu gestort in een andere bunker. Alleen de toevoer van bedrijfsafval ligt nog stil.

Een woordvoerder van de brandweer laat weten dat er geen rook meer vrijkomt uit de bunker.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...

Hard- en softdrugs gevonden in panden: burgemeesters grijpen in

De Dordtse burgemeester Nanning Mol heeft meerdere panden in de stad voor drie maanden gesloten na d...