Dordrecht, Netherlands

Brok herbenoemd als burgemeester

Arno Brok blijft burgemeester van Dordrecht. Vandaag is hij beëdigd voor een nieuwe periode van zes jaar door de commissaris van de koning in Zuid-Holland.
Peter Tromp | 27 januari 2016 11:24 | Aangepast op 27 januari 2016 11:24
Behalve burgemeester is Brok ook voorzitter van de Drechtsteden en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Hij was ook korpsbeheerder van de politie, maar die functie verdween met de komst van de Nationale Politie.


De Koning benoemt de burgemeester, op voordracht van de minister van Binnenlandse Zaken na een aanbeveling van de gemeenteraad. De benoeming is altijd voor 6 jaar. Een burgemeester kan meerdere keren voor eenzelfde periode worden benoemd.

 

Brok is burgemeester van Dordrecht sinds 1 februari 2010.

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...