Dordrecht, Netherlands

Brok verliest van ’t Geeltje

De gemeente had in 2013 geen exploitatie-vergunning mogen weigeren aan coffeeshop ’t Geeltje. Dat besliste de Raad van State woensdag in hoger beroep.
Gert van der Steen | 21 juli 2016 11:45 | Aangepast op 21 juli 2016 11:45
Burgemeester Brok had dat aangespannen tegen de uitspraak van de rechter in november vorig jaar. De vergunning werd geweigerd na een Bibob-advies. Dat bureau onderzoekt of er mogelijk strafbare feiten worden gepleegd, zoals witwassen of belastingfraude. Ook waren er veel klachten over overlast.


’t Geeltje vocht dit aan en na de beslissing van de rechter had de zaak ook eigenlijk weer open kunnen gaan. Maar de coffeeshop bleef gesloten in afwachting van het hoger beroep van de gemeente.


Nu kan ’t Geeltje weer een vergunning aanvragen. Of dat ook gebeurt is nog niet duidelijk. De gemeente kan wel weer een vergunning weigeren, maar dat moet dan wel op andere gronden.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...