gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brok voorzitter genootschap burgemeesters

Burgemeester Arno Brok wordt waarschijnlijk de nieuwe voorzitter van het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB). Het bestuur van het genootschap beveelt hem aan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Burgemeesters hebben eerder dit jaar een collega of zichzelf als kandidaat voor het voorzitterschap aangemeld. De NGB heeft vervolgens gesprekken gevoerd en een aanbeveling vastgesteld.


Het genootschap zoekt een nieuwe voorzitter, omdat de huidige is gestopt als burgemeester. Hij was burgervader in Haarlem.


Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters is de beroepsvereniging van burgemeesters in Nederland. Vrijwel alle burgemeesters zijn lid. De NGB richt zich vooral op de ontwikkeling van de burgemeestersfunctie door belangenbehartiging, het bieden van opleidingen en het bevorderen van de onderlinge contacten tussen burgemeesters door middel van congressen en bijeenkomsten.


De benoeming van Brok wordt officieel tijdens het najaarscongres van de NGB op 6 oktober.

Lees ook

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.