Dordrecht, Netherlands

Bron- en contactonderzoek van 375 positief geteste personen vertraagd door systeemfout

Door een systeemfout zijn de gegevens van 375 positief geteste personen uit de regio Zuid-Holland Zuid deze week niet meegeteld in het overzicht van de GGD en het RIVM. Dat meldt de GGD Zuid-Holland Zuid. De RIVM-cijfers van komende vrijdag zullen naar alle waarschijnlijkheid hoger uitvallen in deze regio, omdat dan deze gegevens wél zijn verwerkt.
Petra Scheurwater | 22 oktober 2020 12:09 | Aangepast op 22 oktober 2020 12:09
Iedereen die een coronatest heeft laten afnemen, kan vanaf vorige week zelf de positieve uitslag online inzien. Nadat iemand zijn uitslag heeft bekeken, wordt dit automatisch doorgezet naar de GGD en wordt bron- en contactonderzoek gestart.

Bij die terugkoppeling naar de GGD ging het de afgelopen week echter mis. Hierdoor zijn de gegevens van 375 positief geteste personen die online hun uitslagen hebben bekeken, niet teruggekoppeld naar de GGD en dus ook niet meegenomen in de landelijke RIVM-cijfers. Het bron- en contactonderzoek is voor deze mensen daardoor ook later opgestart dan de bedoeling was. Bij mensen die gebeld zijn over hun uitslag heeft zich dit probleem niet voorgedaan.

Inhaalslag

De GGD Zuid-Holland Zuid zegt bezig te zijn met een inhaalslag wat betreft het bron- en contactonderzoek. Daarbij is om landelijke ondersteuning gevraagd. De GGD verwacht dat de achterstand uiterlijk zondag is ingelopen.

Het RIVM neemt de 375 positief geteste personen vrijdag alsnog mee in de landelijke cijfers. "Hierdoor kan de indruk ontstaan dat er in de afgelopen week sprake is van een toename van het aantal besmette personen. Dit is niet het geval, maar van een stabilisatie van het aantal besmettingen is (nog) geen sprake", zegt de GGD.

De systeemfout is inmiddels verholpen.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...

Een tiental mensen in winteropvang Leger des Heils: 'Nu meer behoefte aan'

Tijdens de strenge winterdagen met hevige sneeuwval doet het Leger des Heils in Dordrecht een extra ...

Rijexamens opnieuw afgelast: ‘We zien echt gevaarlijke dingen op de weg’

Alle rijexamens in onze streek zijn afgelast. Net als maandag zijn de examens die gereden zouden wor...

Kwart leerlingen van deze middelbare school mist eerste schooldag van het jaar door winterweer

De winterse buien en bijkomende problemen op de weg en het openbaar vervoer deze week hebben ook gev...

Auto in vlammen op in Krispijn, mogelijk opzet

Een auto in de Dordtse wijk Krispijn is maandagavond verwoest door een uitslaande brand. Van de gepa...

Stille helden van de winter: op pad met de sneeuwschuivers van onze regio

“Ze bellen me gewoon mijn bed uit”, vertelt een lachende sneeuwschuiver-chauffeur Nick van Loenen. “...