Dordrecht, Netherlands

Bronzen Willem van Oranje bevestigd

Bij het Hof van Nederland, naast het Berckepoort gebouw, zal ergens volgend jaar een bronzen beeld van Willem van Oranje geplaatst worden.
Petra Scheurwater | 18 juli 2018 17:17 | Aangepast op 18 juli 2018 17:17
Dit 3 meter hoge beeld zal het werk worden van kunstenaar Arie Schippers. Schippers won met zijn bronzen schaalmodel in het Hof van Nederland de verkiezing, waar bezoekers tot en met 1 juli konden stemmen op hun favoriete ontwerp. Tot en met 23 september is dit model nog te bewonderen.


''De historische figuur van Willem van Oranje is staatkundig voor Nederland van belang. Ook vond hier in 1572 de eerste vrije Statenvergadering plaats en die verbinding vinden wij van buitengewoon belang'', laat wethouder Piet Sleeking weten.


De geplande onthulling van het beeld zal op 19 juli 2019 plaatsvinden.

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...