Dordrecht, Netherlands

Bronzen Willem van Oranje bevestigd

Bij het Hof van Nederland, naast het Berckepoort gebouw, zal ergens volgend jaar een bronzen beeld van Willem van Oranje geplaatst worden.
Petra Scheurwater | 18 juli 2018 17:17 | Aangepast op 18 juli 2018 17:17
Dit 3 meter hoge beeld zal het werk worden van kunstenaar Arie Schippers. Schippers won met zijn bronzen schaalmodel in het Hof van Nederland de verkiezing, waar bezoekers tot en met 1 juli konden stemmen op hun favoriete ontwerp. Tot en met 23 september is dit model nog te bewonderen.


''De historische figuur van Willem van Oranje is staatkundig voor Nederland van belang. Ook vond hier in 1572 de eerste vrije Statenvergadering plaats en die verbinding vinden wij van buitengewoon belang'', laat wethouder Piet Sleeking weten.


De geplande onthulling van het beeld zal op 19 juli 2019 plaatsvinden.

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...