Dordrecht, Netherlands

Bronzen Willem van Oranje bevestigd

Bij het Hof van Nederland, naast het Berckepoort gebouw, zal ergens volgend jaar een bronzen beeld van Willem van Oranje geplaatst worden.
Petra Scheurwater | 18 juli 2018 17:17 | Aangepast op 18 juli 2018 17:17
Dit 3 meter hoge beeld zal het werk worden van kunstenaar Arie Schippers. Schippers won met zijn bronzen schaalmodel in het Hof van Nederland de verkiezing, waar bezoekers tot en met 1 juli konden stemmen op hun favoriete ontwerp. Tot en met 23 september is dit model nog te bewonderen.


''De historische figuur van Willem van Oranje is staatkundig voor Nederland van belang. Ook vond hier in 1572 de eerste vrije Statenvergadering plaats en die verbinding vinden wij van buitengewoon belang'', laat wethouder Piet Sleeking weten.


De geplande onthulling van het beeld zal op 19 juli 2019 plaatsvinden.

Lees ook

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...