Dordrecht, Netherlands

Bronzen Willem van Oranje bevestigd

Bij het Hof van Nederland, naast het Berckepoort gebouw, zal ergens volgend jaar een bronzen beeld van Willem van Oranje geplaatst worden.
Petra Scheurwater | 18 juli 2018 17:17 | Aangepast op 18 juli 2018 17:17
Dit 3 meter hoge beeld zal het werk worden van kunstenaar Arie Schippers. Schippers won met zijn bronzen schaalmodel in het Hof van Nederland de verkiezing, waar bezoekers tot en met 1 juli konden stemmen op hun favoriete ontwerp. Tot en met 23 september is dit model nog te bewonderen.


''De historische figuur van Willem van Oranje is staatkundig voor Nederland van belang. Ook vond hier in 1572 de eerste vrije Statenvergadering plaats en die verbinding vinden wij van buitengewoon belang'', laat wethouder Piet Sleeking weten.


De geplande onthulling van het beeld zal op 19 juli 2019 plaatsvinden.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...