Dordrecht, Netherlands

Brugdeel Engelenburgerbrug weggehesen

Een deel van de Engelenburgerbrug is vrijdagmorgen weggehesen. Het twintig ton zware brugdeel wordt eerst naar Rotterdam gebracht en zal later in Middelburg gerenoveerd worden.
Fokko van der Straaten | 20 maart 2020 10:18 | Aangepast op 20 maart 2020 10:18
De brug is al vanaf januari dicht voor groot onderhoud. Zo wordt niet alleen het mechanisme waarmee de brug open en dicht kan aangepakt, ook de palen waar de brug op rust moeten er uit en de kademuren worden hersteld.

Onder andere roestvorming wordt aangepakt van het brugdeel dat vrijdag is verwijderd. Over anderhalve week zal ook het beweegbare deel van de brug, de klep, weggehaald worden.

De renovatiewerkzaamheden staan gepland tot en met december 2020. Tot die tijd kan er gebruik gemaakt worden van een noodbrug.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...