Dordrecht, Netherlands

Brugdeel Engelenburgerbrug weggehesen

Een deel van de Engelenburgerbrug is vrijdagmorgen weggehesen. Het twintig ton zware brugdeel wordt eerst naar Rotterdam gebracht en zal later in Middelburg gerenoveerd worden.
Fokko van der Straaten | 20 maart 2020 10:18 | Aangepast op 20 maart 2020 10:18
De brug is al vanaf januari dicht voor groot onderhoud. Zo wordt niet alleen het mechanisme waarmee de brug open en dicht kan aangepakt, ook de palen waar de brug op rust moeten er uit en de kademuren worden hersteld.

Onder andere roestvorming wordt aangepakt van het brugdeel dat vrijdag is verwijderd. Over anderhalve week zal ook het beweegbare deel van de brug, de klep, weggehaald worden.

De renovatiewerkzaamheden staan gepland tot en met december 2020. Tot die tijd kan er gebruik gemaakt worden van een noodbrug.

Lees ook

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...