gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brugwachtershuisje krijgt informatiebord Buddingh’

Het brugwachtershuisje bij de Leuvebrug bij de Grote Kerk, waar Cees Buddingh’ in de jaren vijftig vaak werkte, krijgt een ANWB-informatiebord over zijn werk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het bord wordt op woensdag 23 mei om 11.00 uur onthuld door wethouder Piet Sleeking en de voorzitter van het Buddinghgenootschap Hans Berrevoets.

De onthulling past ook naadloos in de aandacht voor de ‘Vier Zonen van Dordrecht’, de Dordtse kunstenaars die allemaal in 1918 geboren zijn. De datum van 23 mei is een bijzondere. Het was de verjaardag van Stientje, de vrouw van Buddingh’, die vorig jaar overleed. Zij speelde een prominente rol in het werk van Buddingh’.

Dat komt ook tot uiting in de nieuwe bloemlezing van zijn gedichten ‘Een geluk bij een ongeluk’, die door biograaf Wim Huijser is samengesteld. Die biedt het eerste exemplaar aan aan wethouder Sleeking. Huijser is ook verantwoordelijk voor de nieuwe tekst op het informatiebord.

Lees ook

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi van Feyenoord, ook Gardenier op huurbasis naar Schapekoppen

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.