gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brugwachtershuisje krijgt informatiebord Buddingh’

Het brugwachtershuisje bij de Leuvebrug bij de Grote Kerk, waar Cees Buddingh’ in de jaren vijftig vaak werkte, krijgt een ANWB-informatiebord over zijn werk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het bord wordt op woensdag 23 mei om 11.00 uur onthuld door wethouder Piet Sleeking en de voorzitter van het Buddinghgenootschap Hans Berrevoets.

De onthulling past ook naadloos in de aandacht voor de ‘Vier Zonen van Dordrecht’, de Dordtse kunstenaars die allemaal in 1918 geboren zijn. De datum van 23 mei is een bijzondere. Het was de verjaardag van Stientje, de vrouw van Buddingh’, die vorig jaar overleed. Zij speelde een prominente rol in het werk van Buddingh’.

Dat komt ook tot uiting in de nieuwe bloemlezing van zijn gedichten ‘Een geluk bij een ongeluk’, die door biograaf Wim Huijser is samengesteld. Die biedt het eerste exemplaar aan aan wethouder Sleeking. Huijser is ook verantwoordelijk voor de nieuwe tekst op het informatiebord.

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.