gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brugwachtershuisje krijgt informatiebord Buddingh’

Het brugwachtershuisje bij de Leuvebrug bij de Grote Kerk, waar Cees Buddingh’ in de jaren vijftig vaak werkte, krijgt een ANWB-informatiebord over zijn werk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het bord wordt op woensdag 23 mei om 11.00 uur onthuld door wethouder Piet Sleeking en de voorzitter van het Buddinghgenootschap Hans Berrevoets.

De onthulling past ook naadloos in de aandacht voor de ‘Vier Zonen van Dordrecht’, de Dordtse kunstenaars die allemaal in 1918 geboren zijn. De datum van 23 mei is een bijzondere. Het was de verjaardag van Stientje, de vrouw van Buddingh’, die vorig jaar overleed. Zij speelde een prominente rol in het werk van Buddingh’.

Dat komt ook tot uiting in de nieuwe bloemlezing van zijn gedichten ‘Een geluk bij een ongeluk’, die door biograaf Wim Huijser is samengesteld. Die biedt het eerste exemplaar aan aan wethouder Sleeking. Huijser is ook verantwoordelijk voor de nieuwe tekst op het informatiebord.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.