Dordrecht, Netherlands

Brugwachtershuisjes: de Draaibrug

Tegenwoordig worden vrijwel alle bruggen op afstand bediend. Brugwachtershuisjes hebben hun functie dus eigenlijk verloren. Zo ook die in het centrum van Dordrecht. Daar kwam verandering in met de start van het project ‘Overbruggen’.
Marjolein Vos | 11 december 2018 17:30 | Aangepast op 11 december 2018 17:30
De huisjes werden onder handen genomen door zes lokale kunstenaars. Zij gaven een eigen invulling aan de kleine ruimtes.


Cameraman en programmamaker Robert Kraak maakte een serie over deze kunstobjecten.

In deze aflevering ligt de focus op het huisje bij de Draaibrug.


Dordrecht kent een luisterrijk verleden. Bij de Draaibrug aan de Kalkhaven maken voorbijgangers een korte reis naar deze tijd met andere perspectieven. Het is een beleving in schaduwbeelden, geluid en beweging. Het kunstproject Luisterrijk Dordrecht vertelt het verhaal van de Dordtse Schapenkoppen. Een volksvertelling over een vader en zoon die, jaren geleden, geen belasting wilden betalen en een schaap de stad in smokkelden. Hierdoor hebben de Dordtenaren tot op de dag van vandaag de bijnaam Schapenkoppen. Kinderen uit groep 6 van Openbare Basisschool Dubbeldam werkten mee aan dit project.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...