Dordrecht, Netherlands

Brugwachtershuisjes: de Prins Hendrikbrug

Tegenwoordig worden vrijwel alle bruggen op afstand bediend. Brugwachtershuisjes hebben hun functie dus eigenlijk verloren. Zo ook die in het centrum van Dordrecht. Daar kwam verandering in met de start van het project ‘Overbruggen’.
Marjolein Vos | 12 december 2018 18:30 | Aangepast op 12 december 2018 18:30
De huisjes werden onder handen genomen door zes lokale kunstenaars. Zij gaven een eigen invulling aan de kleine ruimtes.


Cameraman en programmamaker Robert Kraak maakte een serie over deze kunstobjecten.

In deze aflevering ligt de focus op het huisje bij de Prins Hendrikbrug.

De omgeving van de Prins Hendrikbrug zag er ooit heel anders uit. Tegenwoordig vind je er onder andere Villa Augustus, maar vroeger was op deze plek diverse scheepsindustrie te vinden. Met dit kunstwerk wil Christine Slurink een brug slaan tussen heden en verleden. Het zwart-wit van toen versus de kleuren van nu. De strakke lijnen van de industrie versus de ronde, vreemde vormen. Christine Slurink hoopt dat deze werken voor herkenning en verwondering zorgen. De werken zijn weer van april 2019 tot en met november 2019 te zien.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...