gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brugwachtershuisjes in beeld

16058d109ebc879d7cb28f4bcb276b79.jpg

Tegenwoordig worden vrijwel alle bruggen op afstand bediend. Brugwachtershuisjes hebben hun functie dus eigenlijk verloren. Zo ook die in het centrum van Dordrecht. Daar kwam verandering in met de start van het project ‘Overbruggen’.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De huisjes werden onder handen genomen door zes lokale kunstenaars. Zij gaven een eigen invulling aan de kleine ruimtes.


Cameraman en programmamaker Robert Kraak maakte een serie over deze kunstobjecten. Die serie is van 11 tot en met 14 december te zien op TV Dordrecht. Eind 2016 raakte Kraak bij het project betrokken nadat hij er een stukje in de krant over had gelezen. “Ik ken de huisjes wel en was benieuwd wat de kunstenaars ervan zouden maken”. In totaal volgde hij de inrichting van vier van de huisjes, die bij de Draaibrug, de Prins Hendrikbrug, de Riedijksbrug en de Engelenburgerbrug.


Kraak wilde met deze serie niet alleen het kunstproject in beeld brengen, maar vooral ook de lokale kunstenaars die er achter zitten. “Het was leuk om te zien hoe de kunstenaars ermee omgingen en ook te zien wat voor reacties voorbijgangers gaven”.


De serie is vanaf 11 december dagelijks te zien op TV Dordrecht, de website en YouTube. Het project ‘Overbruggen’ duurt tot en met november 2019. Er is een route langs alle huisjes uitgestippeld. Een kaartje daarvan kan worden opgehaald bij VVV Dordrecht.



7438e47e2f3790d8c657e36a8898b5ee.jpg

Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”