gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Brugwachtershuisjes in beeld

16058d109ebc879d7cb28f4bcb276b79

Tegenwoordig worden vrijwel alle bruggen op afstand bediend. Brugwachtershuisjes hebben hun functie dus eigenlijk verloren. Zo ook die in het centrum van Dordrecht. Daar kwam verandering in met de start van het project ‘Overbruggen’.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De huisjes werden onder handen genomen door zes lokale kunstenaars. Zij gaven een eigen invulling aan de kleine ruimtes.


Cameraman en programmamaker Robert Kraak maakte een serie over deze kunstobjecten. Die serie is van 11 tot en met 14 december te zien op TV Dordrecht. Eind 2016 raakte Kraak bij het project betrokken nadat hij er een stukje in de krant over had gelezen. “Ik ken de huisjes wel en was benieuwd wat de kunstenaars ervan zouden maken”. In totaal volgde hij de inrichting van vier van de huisjes, die bij de Draaibrug, de Prins Hendrikbrug, de Riedijksbrug en de Engelenburgerbrug.


Kraak wilde met deze serie niet alleen het kunstproject in beeld brengen, maar vooral ook de lokale kunstenaars die er achter zitten. “Het was leuk om te zien hoe de kunstenaars ermee omgingen en ook te zien wat voor reacties voorbijgangers gaven”.


De serie is vanaf 11 december dagelijks te zien op TV Dordrecht, de website en YouTube. Het project ‘Overbruggen’ duurt tot en met november 2019. Er is een route langs alle huisjes uitgestippeld. Een kaartje daarvan kan worden opgehaald bij VVV Dordrecht.



7438e47e2f3790d8c657e36a8898b5ee

Lees ook

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

joost hut

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.